15 najlepiej zarabiających aktorów serialowych

"The Big Bang Theory" (Fot. CBS)

"The Big Bang Theory" (Fot. CBS)

Na tej liście nie rządzi ani Kevin Spacey, ani Colin Farrell, ani żadne inne wielkie nazwisko. Zestawienie najlepiej zarabiających aktorów telewizyjnych opanowane jest przez tych, którzy grają w sitcomach.

"Forbes" wypuścił właśnie listę najlepiej zarabiających aktorów z telewizji. Pod uwagę wzięto zarobki z okresu od 1 czerwca 2014 roku do 1 czerwca 2015 roku. Większość nazwisk z tej piętnastki może nieźle zdziwić kogoś, kto nie zna specyfiki amerykańskiego rynku telewizyjnego - na szczycie nie są aktorzy z produkcji stacji kablowych, o których dyskutuje cały świat, a ci występujący w sitcomach i proceduralach amerykańskich telewizji ogólnodostępnych.

Pierwsze dwa miejsca należą do Jima Parsonsa i Johnny'ego Galeckiego z "The Big Bang Theory", którzy zarobili przez rok odpowiednio 29 i 27 mln dolarów. Zarówno oni, jak i Kaley Cuoco-Sweeting, dostają teraz milion dolarów za odcinek serialu. Na trzecim miejscu uplasowali się Simon Helberg i Kunal Nayyar, również z "TBBT", zgarniający po 800 tys. za odcinek. Razem z nimi trzecią pozycję okupują Ashton Kutcher ("Dwóch i pół") i Mark Harmon ("NCIS"). Wszyscy wymienieni panowie zarobili przez rok po 20 mln dolarów.

Dalej znaleźli się Jon Cryer, Ray Romano, Patrick Dempsey, Simon Baker, cała męska obsada "Modern Family" oraz Kevin Spacey. Ten ostatni zarobił w ciągu roku skromne 9,5 mln dolarów.

Listy najlepiej zarabiających aktorek serialowych jeszcze nie ma, ale warto zauważyć, że w przeciwieństwie do Hollywood telewizja nie płaci kobietom gorzej niż facetom. Kaley Cuoco-Sweeting zarabia milion dolarów za odcinek "TBBT", ale pewnie i tak zakasuje ją Sofia Vergara. Gwiazda "Modern Family" rok temu zarobiła 37 mln dolarów, nie tylko dzięki serialowi, ale też występom w reklamach. W tym roku ma szansę to pobić.

A oto pełne zestawienie 15 najlepiej zarabiających aktorów z seriali.

1. Jim Parsons - 29 mln dolarów
2. Johnny Galecki - 27 mln dolarów
3. Mark Harmon - 20 mln dolarów
Simon Helberg - 20 mln dolarów
Kunal Nayyar - 20 mln dolarów
Ashton Kutcher - 20 mln dolarów
7. Jon Cryer - 15 mln dolarów
Ray Romano - 15 mln dolarów
9. Patrick Dempsey - 12 mln dolarów
Simon Baker - 12 mln dolarów
11. Ty Burrell - 11,5 mln dolarów
12. Jesse Tyler Ferguson - 11 mln dolarów
13. Ed O'Neill - 10,5 mln dolarów
Eric Stonestreet - 10,5 mln dolarów
15. Kevin Spacey - 9,5 mln dolarów

REKLAMA