Nowe życie Carrie w trailerze 5. sezonu "Homeland"

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)

W 5. sezonie "Homeland" dużo się zmieni, Carrie Mathison dostanie nowe otwarcie. Ale czy zmieni się ona sama? Zwiastun daje jasną odpowiedź na to pytanie.

Twórcy "Homeland" zapowiadają mnóstwo zmian w nowym sezonie. Przede wszystkim zobaczymy bohaterów po dwuletniej przerwie. Carrie Mathison już nie jest agentką CIA. Mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako szefowa ochrony znanego niemieckiego biznesmena/filantropa, umawia się z nowym facetem, jeździ z córką na rowerze jak typowa europejska wielkomiejska mama itp., itd.

Ale pod tą powierzchnią ukrywa się wszystko to, co dobrze znamy. Carrie wciąż jest tą samą osobą, wciąż dostrzega zagrożenia tam, gdzie inni ich nie widzą i wciąż pierwsza pakuje się w kłopoty. A oprócz niej wciąż w serialu będą obecni starzy dobrzy znajomi: Quinn, Dar Adal czy też Saul. Co oznacza, że naprawdę niewiele się zmieni.

Trailer 5. sezonu "Homeland" pokazuje dobitnie, że serial nie będzie uciekał od wątków bliskowschodnich. A do tego dostaniemy pełen wachlarz aktualnych problemów dotyczących polityki i bezpieczeństwa międzynarodowego. Będą hakerzy, będzie Snowden, Rosja i Putin, ISIS, "Charlie Hebdo".

"Berlin to miejsce, w którym krzyżuje się dawny blok wschodni i zachodni, ale też Europa Zachodnia i świat muzułmański. To też miejsce z najostrzejszym prawem dotyczącym prywatności. Ten sezon zajmie się wszystkimi tymi tematami, a także tym, jak one się ze sobą łączą" - mówił podczas TCA Press Tour szef Showtime'a David Nevins, dodając, że serial stara się być odbiciem świata, w którym żyjemy.

5. sezon "Homeland" startuje 4 października, a na razie możemy zobaczyć pierwszy pełny trailer.