"Luther" powraca! Zobaczcie, co się zmieniło [foto]

"Luther" (Fot. BBC)

"Luther" (Fot. BBC)

BBC wypuściło pierwsze zdjęcie promujące 4. sezon "Luthera", na którym główny bohater wygląda trochę inaczej niż do tej pory. Sami zobaczcie.

Zamiast eleganckiego płaszcza i garnituru - kurtka i dżinsy. Detektyw John Luther wygląda inaczej niż do tej pory na pierwszym zdjęciu z 4. sezonu, które prezentuje TVLine. Tylko jego metody działania nie zmieniły się ani trochę, sądząc po tym, co widzimy na obrazku.

4. sezon "Luthera", który powinien pojawić się pod koniec tego roku, będzie składał się z zaledwie dwóch odcinków. Krótkie streszczenie fabuły opublikowane przez BBC głosi, że Luther będzie musiał zmierzyć się z najgroźniejszym ze swoich wrogów. Ścigany przez demony z przeszłości i opanowany żądzą zemsty, zostanie pochłonięty przez nową sprawę, która sprawi, że znajdzie się na granicy wytrzymałości psychicznej.

Scenariusz napisał Neil Cross, a reżyseruje Sam Miller. Nie zdradzono, czy w 4. sezonie "Luthera" powróci Ruth Wilson jako Alice, ale wiemy, że pojawią się Rose Leslie ("Gra o tron"), Laura Haddock ("Strażnicy Galaktyki"), Darren Boyd ("Fortitude"), John Heffernan ("Jonathan Strange & Mr Norrell") oraz Patrick Malahide ("Gra o tron"). Powrócą też na pewno Michael Smiley i Dermot Crowley - czyli serialowi Benny Silver i Martin Schenk.

Daty premiery wciąż jeszcze nie ma, ale prawdopodobnie "Luther" pojawi się pod koniec roku. W Polsce niedługo po brytyjskiej premierze 4. sezon pokaże Stopklatka TV, gdzie teraz możecie oglądać w czwartki starsze sezony. Warto - z tych oto 10 powodów i nie tylko.

Luther S4
Luther S4