Serialowe postacie odwiedzają Płock i okolice

Wszystkie obrazy: Iwona Opara

Wszystkie obrazy: Iwona Opara

Postacie z najbardziej kultowych seriali odwiedziły zabytkowe miejsca w okolicach Płocka. Wszystko dzięki "Fikcyjnym turystom" – serii obrazów autorstwa młodej malarki Iwony Opary. Sami zobaczcie, jak najsłynniejsi serialowi bohaterowie prezentują się na tle polskich zabytków.

Doktor House, Mulder i Scully, Daenerys Targaryen, Daryl z "The Walking Dead", Ragnar z "Wikingów", Jessica z "Czystej krwi", detektywi Hart i Cohle z "True Detective" - wszystkie te postacie i wiele innych znajdziecie na obrazach Iwony Opary. Scenerią zawsze jest Płock bądź okolice. Skąd pomysł na taki cykl? Czemu akurat seriale? O to zapytaliśmy samą autorkę:

Pierwsza i najprostsza odpowiedź, jaka mi się nasuwa, to: dlatego że lubię seriale, a ponieważ ogromna liczba osób podziela moje zamiłowanie, pomyślałam, że warto połączyć moje dwie pasje. Dzięki telewizyjnym postaciom chciałam ukazać piękno przedstawionych na obrazach miejsc oraz zadziałać na wyobraźnię odbiorców. Pomieszałam więc epoki, style, miejsca, seriale i stworzyłam serię "Fikcyjnych turystów", którzy przybyli z moich ulubionych seriali, aby odwiedzić piękne i tajemnicze miejsca, a swoją obecnością sprawili, iż stały się one jeszcze bardziej interesujące.

Iwona ukończyła I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych w Płocku, a obecnie prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jest uczestniczką licznych plenerów malarskich oraz eventów artystycznych. Wraz z kuzynem Marcinem Szczyglińskim współtworzy wirtualne studio artystyczne. Jeśli chcecie sprawdzić więcej jej serialowych obrazów, zajrzyjcie tutaj.

obrazy02
obrazy03
obrazy04
obrazy05
obrazy06
obrazy01

REKLAMA