Wasze hity i kity lata 2015. Które seriale wygrały?

1 2

HITY LATA 2015


Tu nie ma zaskoczenia. "Mr. Robot" pokonał drugie w zestawieniu "Narcos" o dobre dwie długości i został niekwestionowanym hitem lata 2015, a jeśli jesień nie przyniesie żadnego wielkiego odkrycia - pewnie i serialem roku. Mimo głosów na kity do zestawienia udało się załapać "Sense8" i "Fear The Walking Dead". Nie przebił się "Hannibal", który miał podobną ilość głosów na hit i kit.

1. "Mr. Robot"

Slippin' Jimmy: Serial, który zmiażdżył konkurencję. Od powalającego pilota do konfundującego finału, wszystko było perfekcyjne - klaustrofobiczna atmosfera, udzielająca się paranoja głównego bohatera, ciągłe manipulowanie widzem... Wymieniać można w nieskończoność. Jeśli serial utrzyma poziom albo (o zgrozo!) jeszcze nieco go podniesie, to będziemy mieli kolejny kamień milowy w historii telewizji.

2. "Narcos"

pumpkinlatteaddict: Spodobała mi się forma serialu - taki sfabularyzowany dokument. Ciekawy sposób prowadzenia fabuły - przeplatanie gry aktorskiej z autentycznymi zdjęciami i wycinkami z prasy z tamtych czasów i narracją retrospektywną. Plus świetne studium postaci opętanej manią wielkości i stopniowo zatracającej wszelkie hamulce.

3. "Orange Is the New Black"

KRIS: Kolejny świetny sezon, pełen ciekawych wątków i retrospekcji. Serial wciąż bawi, zaskakuje i pozostaje świeży. Świetne żarty, kosmiczne porno Suzanne, historia Leanne, Cindy jako czarna żydówka, Piper niczym Walter White i scena nad jeziorem... Po prostu rewelacja!

4. "Humans"

Anonim: Kameralny dramat o robotach, które w sumie nie różnią się niczym od nas. Obyło się bez wybuchów, a emocje i tak sięgały zenitu. Oby więcej takich seriali.

5. "UnReal"

Victoria: W końcu ktoś pokazał, jak wyglądają programy reality show od kuchni. A na dodatek zrobiła to stacja, po której w ogóle bym się tego nie spodziewała.

"Kto się odważy"

greghakawati: HBO w najlepszej formie.

"Sense8"

Krutko: Chyba najbardziej zagmatwany serial od lat, ale coraz bardziej wciągający.

"Rectify"

ROB-i: Moja ulubiona rodzina Daniela znowu pokazała, że im mniej, tym więcej (i nie chodzi mi tu o mniejszą ilość odcinków w ostatnim sezonie).

"Fear The Walking Dead"

Victoria: Nareszcie wiemy, jak wyglądały początki epidemii. Otrzymaliśmy przyjemny rodzinny dramat z apokalipsą w tle ze świetnie napisanymi postaciami i niesamowitą Kim Dickens. Może i jest to tylko spin-off, tylko że kompletnie mi to nie przeszkadza i nie mogę oderwać oczu od ekranu.

"Halt and Catch Fire"

JayJay: Ludzie! Nie pamiętam serialu, w którym tak bardzo chciałbym wchodzić w głowy bohaterów - kompletni wariaci, a jakże wrażliwi i realni. To nic nowego, ale panie wysunięte na pierwszy plan to kapitalny ruch.

1 2
REKLAMA