Wasze hity i kity tygodnia. Które seriale wygrały?

1 2

HITY TYGODNIA

"The Muppets" (Fot. ABC)

"The Muppets" (Fot. ABC)


W pierwszym tygodniu sezonu 2015/2016 w Waszych hitach rządzą muppety, przed "Fear The Walking Dead" i "How to Get Away with Murder".

1. "The Muppets" - sezon 1, odcinek 1 ("Pig Girls Don't Cry (Pilot)")

wojtek: Naprawdę obiecujący pilot. Nie było to mistrzostwo świata, niektóre żarty wypadły trochę przeciętnie, aczkolwiek zdecydowana większość zdecydowanie była na plus. Mockumentary w połączeniu z Muppetami tworzy mieszankę łatwą do strawienia i przyjemną.

2. "Fear The Walking Dead" - sezon 1, odcinek 4 ("Not Fade Away")

Raindog: Czy tylko ja mam wrażenie, że spin off "The Walking Dead" jest bardziej "horrorowaty" niż oryginał? Niewiele tu widać, a jak wiadomo bardziej boimy się tego, czego nie widać. Nie ma hord zombiaków szturmujących ogrodzenia, pracowicie, masowo i monotonnie eliminowanych przez wbicie w głowę łomu/siekiery/miecza/czegokolwiek. Jest natomiast wiele niedopowiedzeń - światełko migające z oddali może być wołaniem o pomoc ale równie dobrze jakąś błyskotką poruszaną co jakiś czas przez uwięzionego w pokoju szwendacza. W przeciwieństwie do oryginału (który mimo to uwielbiam) tutaj ogromną rolę odgrywa wyobraźnia. I bardzo dobrze.

3. "How to Get Away with Murder" - sezon 2, odcinek 1 ("It's Time to Move On")

Kuba: Dostaliśmy odpowiedzi na kilka pytań z poprzedniego sezonu. Końcówka odcinka była świetna! Chcę więcej!

4. "Castle" - sezon 8, odcinek 1 ("XY")

minnie: Moje obawy się nie potwierdziły i serial powrócił w dobrej formie. Mimo kilku zgrzytów (scena z Castle'em i Alexis) intryga całkiem dobrze się rozwijała. Scena z pająkami - wspaniała.

5. "Doktor Who" - sezon 9, odcinek 1 ("The Magician's Apprentice")

Meg: Spotkanie Doctora z małym chłopcem, od którego w przyszłości będą zależeć losy całych cywilizacji i trudna decyzja, którą należy podjąć oraz powroty starego wroga i Missy to przepis na dobry początek sezonu.

6. "Downton Abbey" - sezon 6, odcinek 1 ("Episode One")

mary: Dobry odcinek ostatniego sezonu, pokazuje, że świat się zmienia i już nie wróci ten, który pamiętamy z pierwszych sezonów. Plus za rozwiązanie wątków, które od pewnego czasu niemiłosiernie się ciągnęły. Wspomnieć należy też o strojach z lat 20., które są piękne i oddają klimat tej dekady.

1 2
REKLAMA