Hity tygodnia: "Quantico", "Most nad Sundem", "Faking It", "The Grinder", "Brooklyn 9-9"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Quantico" - sezon 1, odcinek 1 ("Run")

"Quantico" (Fot. ABC)

"Quantico" (Fot. ABC)


Bartosz Wieremiej: "Run" to odcinek, który kompletnie mnie skołował i który był po prostu lepszy od reszty pilotów, jakie widziałem w ostatnio. Na pewnym poziomie sprawił mi frajdę i choćby nawet w kolejnych tygodniach nie dostarczył już takiej dawki rozrywki, to wypada go w tym momencie docenić.

Wspomnieć trzeba przy tym, o udanym debiucie Priyanki Chopry w amerykańskiej telewizji. Dobrze oglądało się też retrospekcje z samej Akademii FBI w Quantico. Interesującym posunięciem scenarzystów było również bezceremonialnie potraktowanie realnie istniejącego budynku. Słynny Grand Central Terminal praktycznie zmieciony został z powierzchni ziemi, co zmienia stawkę polowania na główną bohaterkę.

Po zobaczeniu tego pilota chętnie poznawać będę kolejne tajemnice i przyglądać się tak działaniom naszych kadetów, jak i pościgowi za domniemaną sprawczynią. I już samo to warte jest hitu tygodnia, szczególnie gdy w krótkim czasie widziało się tyle produkcji, do których pod żadnym pozorem nie chce się wracać.

Marta Wawrzyn: Widzę krytyczne głosy na temat "Quantico" i pytam: czego Wy się spodziewaliście? Że producent "Plotkary" napisze drugie "Homeland"!? Oj nie, ten serial to typowe guilty pleasure - cukiereczek, który sprawia wiele przyjemności, jeśli zaakceptuje się totalny brak wartości odżywczych.

Nie wiem, jak to będzie dalej, ale w tym tygodniu "Quantico" po prostu pozytywnie się wyróżniło. W serialu mnóstwo się dzieje, narracja jest zgrabnie prowadzona w dwóch liniach czasowych, a przede wszystkim tych bohaterów z miejsca da się lubić. To, że szacowna Akademia FBI mocno przypomina szkołę średnią tudzież letni obóz, też w gruncie rzeczy jest fajne. Czegoś takiego jeszcze nie było i ja jestem ciekawa co dalej. Bo "Quantico" wkręca jak diabli od pierwszych minut.

Także czas wyłączyć mózg i dać się po prostu ponieść. Nie mam pojęcia, czy ta jazda bez trzymanki po, wydawałoby się, kompletnie niepasujących do siebie konwencjach skończy się dobrze. Na razie ten zrobiony z ułańską fantazją miks seriali w stylu "Homeland" z teen dramą sprawdza się zaskakująco dobrze. Stąd ten hit.

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA