"Pakt" w listopadzie w HBO. Mamy pełny zwiastun

Fot. HBO

Fot. HBO

HBO podało datę premiery i zaprezentowało zwiastun "Paktu" - polskiej wersji dobrze nam już znanego "Układu", opowiadającego o wielkich przekrętach i dziennikarzu zdeterminowanym, by dotrzeć do prawdy. Zobaczcie, jak ta historia prezentuje się w polskich warunkach.

8 listopada w polskim HBO startuje 6-odcinkowy serial "Pakt". Głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa. Scenariusz napisany został na bazie norweskiego serialu "Mammon" ("Układ", w Polsce pokazywany przez Ale kino+), ale został dopasowany do polskich warunków.

Serial opowiadać będzie historię bliską pokoleniu czterdziestolatków. To ludzie, którzy rozpoczynali dorosłe życie w czasach transformacji i którzy w czasach wielkich przemian zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Dziś za te wybory płacą - przynajmniej w "Pakcie".

- "Pakt" to pełna intensywnych emocji filmowa opowieść o ludziach mojego pokolenia, którzy rozpoczęli swoje dorosłe życie w latach dziewięćdziesiątych. Osadzona we współczesnej, tętniącej życiem Warszawie, jest dla mnie także próbą spojrzenia wstecz, co przyniosła nam transformacja 1989 roku – mówi Marek Lechki, reżyser serialu.

- To ekscytująca i trzymająca w napięciu historia. Akcja serialu rozgrywa się w ciągu sześciu dni. Często mieliśmy zdjęcia nocne, a praca na planie była bardzo intensywna. Z pełnym zaangażowaniem zagrałem Piotra Grodeckiego, dziennikarza śledczego funkcjonującego na najwyższych obrotach. Jego dylematy i problemy były ogromne. Wielokrotnie w toku pracy zadawałem sobie pytanie, czy gdybym znalazł się w jego sytuacji, zachowałbym się jak on, czy zaryzykowałbym tak wiele, aby do końca wyjaśnić sprawę – opowiada Marcin Dorociński.

Oprócz Dorocińskiego zobaczymy w "Pakcie" m.in. Magdalenę Cielecką, Magdalenę Boczarską, Edwarda Lubaszenkę, Jacka Poniedziałka i Marcina Wojciechowskiego.

Poniżej prezentujemy pierwszy pełny trailer serialu.

pakt02

REKLAMA