Top 10: Najmocniejsze sceny z "The Walking Dead"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Już za chwilę z 6. sezonem powraca "The Walking Dead", więc to dobry moment, aby przypomnieć sobie najmocniejsze sceny z dotychczasowych sezonów. Ranking jest totalnie subiektywny i jakoś tak się złożyło, że prawie każda scena związana jest z czyjąś śmiercią. Spoilery.

Pierwszy atak na obóz (sezon 1, odcinek 4 - "Vatos")

Pierwszy większy atak hordy zombie na obóz bohaterów mógł zrobić niemałe wrażenie na widzach, w końcu były to czasy, gdy takie sceny jeszcze nam nie spowszedniały. Zabito wielu drugo- i trzecioplanowych bohaterów, na czele z Edem – agresywnym mężem Carol, który tłukł ją niemiłosiernie przez wiele lat i Amy, totalnie beznadziejną młodszą siostrą Andrei.

Jej odejście z serialu chyba nikomu nie przeszkadzało, bo choć Emma Bell ma całkiem ładną buzię, to aktorka z niej bardzo mierna. To ten odcinek tak naprawdę zapoczątkował tradycję, że postacie drugoplanowe są dla scenarzystów mięsem armatnim i kręcą się po ekranie głównie po to, aby prędzej czy później zostali zjedzeni przez zombie. Wtedy jeszcze nie było to dla nas tak oczywiste i to w dużej mierze właśnie dzięki scenie ataku "Vatos" było chyba najlepszym odcinkiem 1. sezonu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA