10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Jessica Jones" spodobała się ne New York Comic-Conie. Kolejna książka George'a R.R. Martina doczeka się serialowej adaptacji. Paul Reubens po latach znów pojawi się w roli ojca Pingwina. A oprócz tego "Quantico", "Firefly", "Person of Interest", "Supergirl" i inne seriale.

1. "Jessica Jones" spodobała się ne New York Comic-Conie. Na nowojorskim Comic-Conie pokazano pilot "Jessiki Jones" i pierwsze opinie są jak najbardziej pozytywne. Fani zachwyceni są grającą główną rolę Krysten Ritter, jej chemią z Mike'iem Colterem, zdjęciami, scenariuszem, mrocznym klimatem w stylu noir. David Tennant jest rzeczywiście przerażający, a Ritter umiejętnie wprowadza do serialu sporo humoru, tworząc kreację trochę w stylu "Weroniki Mars". Na samym początku pilota Jessica znajduje się na dnie - załamana po utracie mocy, topi smutki w alkoholu - ale akcja szybko rusza do przodu i bohaterka zabiera się za rozwiązywanie spraw jako prywatna detektyw. Niektórzy twierdzą, że serial jest jeszcze mroczniejszy niż "Daredevil", choć różni się od niego tonem. Zwrócono też uwagę, że "Jessica Jones" dość otwarcie podchodzi do ludzkiej seksualności, co w przypadku produkcji Marvela wcale nie jest takie oczywiste.

2. Paul Reubens ponownie w roli ojca Pingwina. Paul Reubens, który grał ojca Pingwina w "Powrocie Batmana" Tima Burtona, ponownie wcieli się w tę postać - w serialu "Gotham".

3. Załoga "Firefly" gotowa na kolejny sezon. Wracają różne popularne seriale, a o powrocie "Firefly" niestety nic nie słychać. Szkoda, bo Nathan Fillion, Alan Tudyk, Gina Torres, i Jewel Stait, którzy gościli na nowojorskim Comic-Conie, zgodnie oświadczyli, że oni chętnie wróciliby do "Firefly". I to, jak powiedział Fillion, na pełen etat.

4. Toyman pojawi się w "Supergirl". W 1. sezonie "Supergirl" zobaczymy jeszcze jednego łotra, Toymana, który będzie miał ciekawą relację z Winnem Scottem (Jeremy Jordan).

5. Przed nami już ostatni sezon "Person of Interest"? Michael Emerson podczas New York Comic-Conu powiedział, że to będzie ostatni sezon "Person of Interest" w CBS. Stacja na razie niczego nie potwierdza.

6. Kolejna książka George'a R.R. Martina doczeka się serialowej adaptacji. "The Skin Trade", horror George'a R.R. Martina z lat 80., opowiadający o detektywie-wilkołaku badającym sprawę brutalnych morderstw w małym miasteczku, będzie mieć serialową wersję. Cinemax zamówił na razie scenariusz pilota. Producentką i scenarzystką będzie Kalinda Vazquez ("Once Upon a Time").

7. "Quantico" jako jedyny nowy serial zyskuje na oglądalności. Na razie dostępne są dane tylko z dwóch pierwszych tygodni, ale Uproxx zauważa ciekawą tendencję: otóż "Quantico" jako jedyny nowy serial w tym sezonie zyskało w drugim tygodniu na oglądalności. W pierwszym tygodniu po podliczeniu nagrywarek i VoD serial miał rating 3,1, w drugim urosło do 3,3.

8. "Shadowhunters" w styczniu w ABC Family. Premiera "Shadowhunters", nowego serialu z wątkami nadprzyrodzonymi, będzie miała miejsce 12 stycznia.

9. "The Walking Dead" wraca dziś wieczorem w FOX-ie. Dziś o godz. 22:00 w polskim FOX-ie startuje 6. sezon "The Walking Dead".

10. Ekipa "Felicity" znów razem. W "EW" znajdziecie zdjęcia i wywiady z Keri Russell, Scottem Speedmanem i Scottem Foleyem - czyli ekipą "Felicity", która spotkała się ponownie po 13 latach. I od razu wylądowali wszyscy razem w łóżku!

felicity01
felicity02

REKLAMA