Hity tygodnia: "Homeland", "Supernatural", "Fargo", "The Walking Dead", "The Affair", "Grimm"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"The Walking Dead" - sezon 6, odcinek 3 ("Thank You")

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" (Fot. AMC)


Michał Kolanko: Można było się spodziewać, że po niezwykle brutalnym i dynamicznym "JSS" tempo nowego sezonu spadnie, a grupa powróci do Aleksandrii, by zastanowić się co dalej. Nic bardziej mylnego. "Thank You" to jeden z najbardziej emocjonalnych – nie tylko ze względu na zakończenie – odcinków "The Walking Dead". Jak się okazuje, wszystko, co miało pójść źle, idzie źle. Nasi bohaterowie coraz bardziej znajdują się w sytuacji bez wyjścia i wygląda na to, że będzie już tylko gorzej. Są też zakładnikami własnych filozofii życiowych i wcześniejszych decyzji.

W "Thank You" grupa stoi przed typowym dylematem – ratować wszystkich czy ratować przede wszystkim siebie. Rick wybiera drugą opcję, co nie uchodzi uwadze wszystkich zainteresowanych. Michonne ma nieco inne podejście. Ale to nie zmienia tempa całego odcinka. Sezon 6. jest tak dobry między innymi dlatego, że zderzenie różnych filozofii i moralności życiowych w świecie opanowanym przez szwendaczy nie odbywa się kosztem scen, które wywołują emocje i które dobrze się ogląda (jeśli można użyć takiego słowa).

"Thank You" trzyma w napięciu od początku do końca, a stado szwendaczy pokazane w pierwszym odcinku może okazać się dla grupy największym zagrożeniem od momentu jej powstania. No i ta ostatnia scena, wokół której cały czas trwają dyskusje. Czy Glenn ma jeszcze szanse?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA