"Preacher": Pojawił się już pełny zwiastun! [wideo]

"Preacher" (Fot. AMC)

"Preacher" (Fot. AMC)

Komiksowy "Kaznodzieja" w 2016 roku doczeka się serialu z Dominikiem Cooperem w roli głównej. Telewizja AMC właśnie zaprezentowała pierwszy trailer.

Serial "Preacher", zrealizowany na podstawie kontrowersyjnego komiksu, to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji telewizyjnych przyszłego roku. Projekt Setha Rogena i Evana Goldberga, z którego zrezygnowała telewizja HBO, przejęło AMC. 1. sezon ma składać się z 10 odcinków, a wczoraj wieczorem, podczas emisji "The Walking Dead", zaprezentowany został pierwszy trailer.

Poznajemy w nim Jessego Custera (znany z "Agentki Carter" Dominic Cooper), małomiasteczkowego kaznodzieję z Teksasu, który został opętany przez Genesis, istotę powstałą ze współżycia anioła i demona. Dzięki temu ma moc, która pozwala mu zmusić każdego do zrobienia dosłownie wszystkiego. Wraz z dziewczyną o imieniu Tulip (Ruth Neggaz z "Agentów T.A.R.C.Z.Y.") i irlandzkim wampirem pijakiem Cassidym (Joseph Gilgun z "Misfits") rusza więc na misję.

W serialu pojawią się także Lucy Griffiths ("True Blood") jako Emily Woodrow i Ian Colletti ("Rake") jako Eugene Root, czyli Arseface. Debiut zaplanowany jest na 2016 rok, a tymczasem wreszcie mamy pierwszy pełny zwiastun.