Będzie nie tylko film, ale i serial o Wiedźminie?

Wiedźmin

Wiedźmin

Wczoraj pojawiła się wiadomość, że nadchodzi nowy kinowy "Wiedźmin" w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Ale warto zwrócić uwagę na to, co wiele serwisów filmowych przemilczało: że scenariusz pisze scenarzystka "Buffy" i "Grimma" i że Platige Image mówi też o telewizyjnej kontynuacji!

Jak bardzo Polacy chcieliby zobaczyć znów na ekranie Wiedźmina, pokazała petycja naszego rodaka, która zrobiła we wrześniu furorę w mediach. I te nadzieje wreszcie mogą się spełnić. Platige Image ogłosiło, że na razie powstanie film, który wyreżyseruje Tomasz Bagiński.

Film oparty będzie na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie życzenie". Ale to ma być dopiero początek. Jak czytamy, obraz ten stanowić będzie zaledwie wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Najlepsza wiadomość jest taka:

Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak "Grimm", "Chicago Fire" czy "Buffy: Postrach wampirów".

Tak, tak, dobrze czytacie: kontynuacją telewizyjną. Mimo że informacja jest dość lakoniczna i nie zawiera wiele więcej, określenie "kontynuacja telewizyjna" wydaje się dość jasne. Ktoś tutaj planuje zrobić serial!

Oczywiście jest o wiele za wcześnie, żeby spekulować na przykład, która stacja miałaby ten serial emitować. Na razie podano tylko datę premiery filmu: 2017 rok. Taka data brzmi dość ambitnie, a cała reszta jest na razie enigmatyczna. Nie wiadomo, ile filmów miałoby powstać i jaką dokładnie formę miałaby kontynuacja telewizyjna. Niemniej jednak - jest nadzieja, że coś z tego będzie!