Hity tygodnia: "The Affair", "Pozostawieni", "Fargo", "Master of None", "iZombie", "Ash vs Evil Dead"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Pozostawieni" - sezon 2, odcinek 5 ("No Room at the Inn")


Mateusz Piesowicz: Takim teatrem jednego aktora "Pozostawieni" jeszcze w tym sezonie nie byli. Christopher Eccleston wyciąga wszystko i jeszcze więcej z roli Matta, dając nam kilka opowieści w jednej. Od cudownego poczęcia, poprzez potop, może nie biblijny, ale wystarczający, by "obmyć" poczciwego pastora, aż do puenty i dobrowolnego skazania się na publiczne potępienie.

Czy wyniknie z tego coś dobrego, czy to wszystko tylko złudna nadzieja, nie odważę się zgadywać, ale pewne jest jedno - to był najbardziej spójny pod względem scenariuszowym odcinek do tej pory. Nie wiem, jakie asy ma jeszcze ukryte w rękawie Lindelof, ale chyba jeszcze nigdy nie byłem równie zniecierpliwiony czekaniem na to, by je wszystkie poznać.

Marta Wawrzyn: Nieprawdopodobnie wręcz dobry Christopher Eccleston w nieprawdopodobnie wręcz dobrej współczesnej wersji opowieści o Hiobie. To był chyba najświetniejszy odcinek tego sezonu - i wiem, że piszemy tak o każdym kolejnym! Oby tak właśnie pozostało do samego końca tego sezonu. I oby powstał następny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA