Prokurator Generalny USA: domagam się więcej "The Wire"

"The Wire", kultowy serial o losach mieszkańców  Baltimore doczekał się pięciu sezonów. Ale niektórzy jego fani chcą więcej. Znacznie więcej.

Niedawno do chóru głosów domagających się powrotu "The Wire" dołączył sam Prokurator Generalny USA, Eric Holder. Jak donosi Gawker, Holder zwracając się bezpośrednio do twórców serialu powiedział:

Zróbcie jeszcze jeden sezon "The Wire". To zresztą minimum. Jeśli nie sezon, to film. Były już filmy produkcji HBO, a ten serial zasługuje na film. Chcę jeszcze jednego sezonu albo filmu. Mam dużo władzy, panie Burns, panie Simon.

Deklaracja Holdera padła na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji startu federalnego programu  antynarkotykowego Drug Endangered Children Public Awareness Campaign. Na konferencji pojawili się też aktorzy występujący w serialu, Wendell Pierce (Bunk), Jim True-Frost (Prez) i Sonja Sohn (Kima).

"The Wire" opowiada o losach mieszkańców upadającego miasta Baltimore - o policjantach, handlarzach narkotyków, bezdomnych, przedstawicielach władzy, nauczycielach, dziennikarzach i zwykłych robotnikach. Serial zyskał miano kultowego i ma liczne grono wiernych fanów. Niektórzy nazywają go "najlepszym w historii telewizji". Jego twórca, David Simon był wcześniej dziennikarzem "Baltimore Sun".

W Polsce "The Wire" był emitowany jako "Prawo ulicy".

REKLAMA