Hity tygodnia: "Pakt", "Fargo", "Flash", "The Knick", "Jane the Virgin", "Downton Abbey"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Fargo" - sezon 2, odcinek 5 ("The Gift of the Magi")


Mateusz Piesowicz: Początkowa masakra w lesie i końcowa walka w sklepie mięsnym tworzą bardzo zgrabną klamrę tego odcinka, ale ograniczanie go tylko do tych dwóch efektownych sekwencji byłoby wielkim błędem. Choć oczywiście obydwie wypadły pięknie, a ta druga dodatkowo otrzymała świetne wprowadzenie w postaci filozofii Camusa. Jak łatwo wszelkie rozmyślania o pustce egzystencji tracą na znaczeniu, gdy naprzeciwko ciebie staje facet z bronią w ręku, prawda?

Wydarzeniem odcinka była jednak wizyta Ronalda Reagana, który zdążył zapewnić, że nie ma na świecie wyzwania, któremu Amerykanie nie stawiliby czoła. Bardziej konkretnych informacji już zabrakło, co zabrzmiało tyleż aktualnie, co nieprzekonująco.

Przekonali mnie za to Ed i Peggy. Po pierwsze o tym, że jakimś cudem naprawdę mogą wyjść z tego wszystkiego cali, a po drugie, że świetnie do siebie pasują. Koncert dała w tym odcinku zwłaszcza Kirsten Dunst, świetnie odgrywając wewnętrzną walkę, jaka toczyła się w jej bohaterce. Efekty tego wszystkiego są na razie trudne do przewidzenia, ale faktem jest, że niepozorne małżeństwo Blomquistów wyrosło na największe gwiazdy serialu, a Ed w pełni zasłużył na miano Rzeźnika z Luverne.

Szkoda tylko, że ostatecznie nie dowiedzieliśmy się, czy Joan Crawford miała mendy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA