Co w ostatnim odcinku "Downton Abbey"? [zdjęcia]

"Downton Abbey" (zdjęcia: ITV)

"Downton Abbey" (zdjęcia: ITV)

Świąteczny odcinek to prawdziwy finał "Downton Abbey". Większość wątków już pozamykano, ale dopiero w święta dowiemy się, czy Lady Edith będzie szczęśliwa. A poza tym pojawi się dawno niewidziana postać. Spoilery!

"Radio Times" publikuje garść spoilerów i mnóstwo zdjęć z prawdziwego finału "Downton Abbey", czyli trwającego półtorej godziny odcinka świątecznego.

Zgodnie z przewidywaniami romans Edith z Bertiem wcale się nie zakończył. W odcinku świątecznym pojawi się zarówno on, jak i jego matka, grana przez Patricię Hodge. Część odcinka kręcono w Alnwick Castle, który gra Brancaster, nowy dom Bertiego, można więc przypuszczać, że rozegrają się tam ważne dla Edith wydarzenia. I że wszystko się dobrze skończy, bo unieszczęśliwienia jej na wieki widzowie raczej by nie znieśli.

W odcinku, który będzie dział się w okolicach "niezapomnianego sylwestra" 1925 roku, pojawi się ponadto Lady Rose i jej mąż Atticus Aldridge. Powróci również jej ojciec Shrimpie (Peter Egan).

Fani przewidują, że Mary może ponownie zajść w ciążę, ale na razie nie ma potwierdzenia, że coś jest w tych spekulacjach. Wiadomo za to, że Mary zrobi, co w jej mocy, żeby wynagrodzić krzywdy siostrze. Zaś jej mężowi Henry'emu nie będzie łatwo przywyknąć do życia w Downton.

Tymczasem Carson zmierzyć się będzie musiał z osobistym wyzwaniem, które udowodni, że nawet on nie jest odporny na zmiany. Twórca serialu obiecuje, że w odcinku, w którym państwo i służba powitają 1926 rok, nie zabraknie miłości i straty, szczęścia i wydarzeń, które złamią nam serca. Jak to w "Downton Abbey". Tylko że tym razem to już naprawdę będzie koniec.

Zobaczcie zdjęcia ze świątecznego odcinka.

downton01
downton02
downton03
downton04
downton05
downton06
downton07
downton08
downton09

REKLAMA