Ranking premier październikowych: Które warto oglądać?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Homeland"

Michał Kolanko: Sierżant Brody - bohater narodowy Ameryki, uwolniony po ośmiu latach niewoli u Al-Kaidy, czy zdrajca i terrorysta, który chce zadać cios w samo serce ojczyzny? Tylko jedna agentka CIA ma wątpliwości. I dla tych wątpliwości jest gotowa zaryzykować wszystko - nawet własną karierę. Osią "Homeland" jest gra w kotka i myszkę, którą prowadzą ze sobą Brody (Damian Lewis, znany w Polsce najlepiej jako major Winters z "Kompanii Braci") i Carrie Anderson (Claire Danes). W każdym odcinku dostajemy kolejny fragment układanki, a im więcej widzowie dowiadują się o obu stronach rozgrywki, tym więcej pojawia się wątpliwości.

"Homeland", co jest rzadkością w świecie dzisiejszej rozrywki, nie dostarcza gotowych odpowiedzi na pytania, które stawia, zostawiając bardzo dużo oglądającym. Dotyczy to nie tylko wątku głównego, ale i pobocznych - pokazujących m.in. wewnętrzne rozgrywki w CIA czy też próby poukładania sobie przez Brody'ego życia osobistego. "Homeland" nie jest idealny - liczne dłużyzny, zwłaszcza w pierwszych odcinkach powodują, że serial może wydawać się nudny i przeładowany nieistotnymi detalami. Ale jako całość nie ma sobie równych tej jesieni.

Marta Wawrzyn: We wrześniu, jeszcze przed premierą, ocenialiśmy pilota – i nie do wszystkich przemówił. Przyznaję, należałam do sceptyków, których zniechęcił pierwszy odcinek, zapowiadający nużące połączenie psychologicznego dramatu z domieszką cycków i patriotycznej sieczki 'a la "24 godziny".

Myliłam się, ach, bardzo się myliłam! "Homeland" po paru odcinkach okazał się jedną z najciekawszych, a na pewno najbardziej wciągającą produkcją tej jesieni. Bohaterowie są nieszablonowi i świetnie zagrani, relacje między nimi zaskakujące, nie brakuje niełatwych do rozgryzienia gierek i porządnych zwrotów akcji w stylu "24 godzin". Ten serial to coś więcej niż polityczny thriller, to też niebanalnie opowiedziana historia o człowieku, miłości, poświęceniach. Polecam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA