Oglądalność "Paktu" jest całkiem niezła, ale...

"Pakt" (Fot. HBO)

"Pakt" (Fot. HBO)

Podliczono oglądalność "Paktu" HBO w telewizji i w internecie. Jak na polską kablówkę jest naprawdę nieźle. Problem w tym, że "Wataha" wypadała znacznie lepiej.

Znana już jest oglądalność "Paktu" po trzech pierwszych odcinkach. Jak czytamy w serwisie Wirtualne Media, który podaje dane Nielsen Audience Measurement, trzy odcinki "Paktu" emitowane o godz. 20:00 w niedziele średnio oglądało po 151 tys. widzów.

Największą oglądalność w HBO miał odkodowany pierwszy odcinek - 258 tys. Dodatkowo jego powtórkę o godz. 21:00 w HBO2 obejrzało 81 tys. widzów.

To świetne wyniki, kilkakrotnie wyższe od średniej oglądalności HBO Polska. Dodatkowo "Pakt" zyskał dzięki temu, że był dostępny bez żadnych opłat w internecie. W HBO GO pierwszy odcinek do tej pory zanotował 300 tys. wyświetleń. Wciąż można go też oglądać na YouTube, gdzie przekroczył już 276 tys. wyświetleń.

Jak na polskie warunki to są naprawdę dobre wyniki. Pierwszy odcinek "Paktu" widziało na wszystkich platformach ponad 900 tys. osób, co oczywiście jest efektem odkodowania wszystkich usług i dodatkowo jeszcze wrzucenia serialu na YouTube. Ale zainteresowanie kolejnymi odcinkami w HBO (już zakodowanymi) też było duże.

Problem w tym, że "Pakt" wypada słabo w porównaniu z "Watahą", której premierę w HBO podczas pierwszej emisji obejrzało 517 tys. osób (a oglądalność na wszystkich platformach wyniosła ponad milion, i to bez YouTube).

Średnia oglądalność "Watahy" w HBO wynosiła 335 tys. osób. Mimo to drugiego sezonu zdecydowano się nie zamawiać. Czy w takim razie możemy mieć nadzieję na drugi sezon "Paktu"?

REKLAMA