5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Dexter" (Fot. Showtime)

"Dexter" (Fot. Showtime)

Po internecie krążą plotki o powrocie "Dextera" - ile jest w nich prawdy? Pakistańczycy dowiedzieli się o istnieniu "The Brink" i się obrazili. A oprócz tego "Sherlock", "Shadowhunters" i "Cooper Barrett's Guide to Surviving Life".

1. Po internecie krążą plotki o powrocie "Dextera". Kilka osób przysłało mi wczoraj link do artykułu serwisu Inquisitr, który twierdzi, że "Dexter" powraca. Problem w tym, że tytuł tego tekstu nie znajduje uzasadnienia w treści - to tylko zestawienie rozmaitych wypowiedzi osób jakoś związanych z serialem i z telewizją Showtime, które kiedyś powiedziały, że nad takim powrotem można by się zastanowić. Dodatkowo za "dowód" na powrót posłużył tweet z oficjalnego konta serialu - ponoć pierwszy od dawna, bo zwykle tylko coś retweetują. Więcej dowodów nie ma. Innymi słowy, informacje o powrocie "Dextera" to tylko plotki czy też zwykłe bzdury, które wzięły się stąd, że w USA trwa długi weekend i nie ma żadnych prawdziwych newsów o serialach. Dłuższą analizę, czemu to plotki/bzdury znajdziecie tutaj. "Dexter" nie wraca, choć oczywiście jego powrót w dalszej przyszłości wykluczony nie jest - zarówno Showtime, jak i Michael C. Hall mówili, że nie jest to niemożliwe.

2. "The Brink" narobił zamieszania w Pakistanie. Pakistańscy oficjele nie znoszą "The Brink" co najmniej tak jak publiczność. Uważają, że ten serial to afront wobec ich kraju, a także służby dyplomatycznej - tak pakistańskiej jak i amerykańskiej - i przestrzegają, żeby go nie oglądać. Dobra wiadomość jest taka, że "The Brink" skasowano kilka miesięcy temu i nie ma żadnego powodu, aby go teraz oglądać.

3. Świąteczny "Sherlock" będzie zawierał wiadomość dla chińskich fanów. Steven Moffat powiedział, że w świątecznym "Sherlocku" pośród wielu różnych odniesień będzie coś, co zrozumieją tylko ci widzowie, którzy władają językiem chińskim.

4. Plakat promujący nowy serial "Shadowhunters". ABC Family przemienia się w nowym roku we Freeform, a plakaty promujące seriale najwyraźniej będą wyglądać tak:

shadowhunters46

5. Plakaty promujące "Cooper Barrett's Guide to Surviving Life". Nowa komedia FOX-a, która zadebiutuje 3 stycznia, zyskała jeszcze dłuższą nazwę i kilka plakatów promocyjnych, które znajdziecie tutaj.

guide01
guide02
guide03