Hity tygodnia: "Fargo", "Homeland", "The Knick", "The Big Bang Theory", "Manhattan"

1 2 3 4 5

"Homeland" - sezon 5, odcinek 11 ("Our Man in Damascus")


Mateusz Madejski: Trzeba przyznać, że "Homeland" wciąż potrafi zaskakiwać. Mimo że jest z nami od dobrych kilku lat, to ciągle scenarzyści potrafią wywrócić stolik w momencie, w którym nikt się tego nie spodziewa. W tym odcinku było tak dwa razy - oczywiście gdy Allison wykonywała polecenie z Moskwy oraz gdy Laura zaszantażowała CIA i BND.

Trzeba też oddać obecnemu sezonowi, że naprawdę trzyma poziom i nie ma kiepskich odcinków. Warto to docenić, zwłaszcza pamiętając próby topienia dzieci i inne niezbyt chlubne momenty "Homeland". A poza tym akcja rozwija się jak w klasycznych zimnowojennych thrillerach szpiegowskich - koniec końców to Amerykanie walczą z Rosjanami, a wszyscy inni gracze są tylko pionkami na szachownicy.

Michał Kolanko: W końcówce sezonu "Homeland" nabiera tempa, ten odcinek jest tego najlepszym przykładem. Chociaż jak zwykle można zastanawiać się nad logiką i realizmem niektórych scen (zwłaszcza uderza tu łatwość, z jaką podłożono ładunek na dworcu), to i tak odcinek wyróżnia się napięciem i atmosferą. Wszyscy domyślamy się, jaki będzie koniec, ale i tak udaje się "Homeland" sprawić, że liczy się każda minuta i każda scena.

Próba "obudzenia" Quinna, wywiad telewizyjny Sutton czy wystrzałowa Allison - to wszystko sprawia, że bardzo trudno będzie ten odcinek zapomnieć. Dlatego tuż przed finałem sezonu można jednoznacznie stwierdzić, że "Homeland" jest w bardzo dobrej formie.

1 2 3 4 5
REKLAMA