"Fargo" naszym serialem roku 2015

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)

Wczoraj podliczyliśmy wasz serial roku, dziś pora na nasz redakcyjny. Znów - zwycięzca nie zaskakuje, ale niżej na liście dzieją się całkiem ciekawe rzeczy.

Wczorajsza lista najlepszych seriali wg czytelników Serialowej jest świetna i bardzo dużo tytułów powtórzy się również na naszej liście. Dwa pierwsze miejsca mamy identyczne i u nas również do końca nie było wiadomo, czy przypadkiem "Mr. Robot" nie pokona "Fargo". Praktycznie wszyscy głosowali również na "Mad Men" i zajmujący 4. pozycję dokument HBO o Robercie Durście. Nie mogliśmy nie docenić "Pozostawionych" i miniserialu "Kto się odważy", a z komedii najlepiej wypadły "Master of None" i "Transparent".

W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na świeżość, dlatego w naszym top 10 aż 6 miejsc zajęły serialowe nowości (w tym dwa miniseriale). Bolesnych spadków jest bardzo dużo - z rankingu wypadł całkiem nie tylko nasz zeszłoroczny zwycięzca, "Detektyw", ale też takie tytuły jak "Żona idealna", "Orange Is the New Black", "House of Cards" czy "Gra o tron". To pokazuje najlepiej, jak duża jest konkurencja.

Mimo że postanowiliśmy nieco wydłużyć i naszą listę najlepszych seriali, i listy do głosowania - po to, żeby więcej tytułów mogło się załapać - wciąż zabrakło miejsca dla kilku tytułów, które uważamy za dobre i bardzo dobre. I nie mówimy tylko o "Outlanderze" czy "Jane the Virgin", ale także o takich świetnych dramatach jak "Better Call Saul", "Justified" albo "Penny Dreadful". Zabrakło też miejsca dla "Louiego" (który znów miał bardzo udany sezon), znakomitego "UnReal" albo jesiennej perełki z Wielkiej Brytanii - "You, Me and the Apocalypse". Powód w każdym przypadku jest tylko jeden: coś trzeba było wybrać, coś trzeba było wyciąć.

Nie przedłużając już - oto 30 najlepszych seriali 2015 roku wg redakcji Serialowej.

26-30. "Homeland"
"Wikingowie"
"Halt and Catch Fire"
"Unbreakable Kimmy Schmidt"
"Inside Amy Schumer"
22-25. "Doktor Who"
"Togetherness"
"Hannibal"
"Dolina Krzemowa"
20-21. "South Park"
"Catastrophe"
18-19. "The Affair"
"Parks and Recreation"
16-17. "You're the Worst"
"Casual"
15. "Daredevil"
14. "The Knick"
13. "Veep"
12. "Jessica Jones"
11. "The Americans"
10. "Rectify"
8-9. "Narcos"
"Transparent"
7. "Master of None"
6. "Kto się odważy"
5. "Pozostawieni"
4. "Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta"
3. "Mad Men"
2. "Mr. Robot"
1. "Fargo"

REKLAMA