Złote Globy: "Outlander" zaskakującym faworytem

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" (Fot. Starz)

Za tydzień rozdanie Złotych Globów i źródła Michaela Ausiello z TVLine twierdzą, że będzie ono dość zaskakujące. Faworytami są m.in. "Outlander" i Lady Gaga.

Tegoroczne nominacje do Złotych Globów okazały się zaskakujące, bo zabrakło miejsca dla "Mad Men", "The Affair", "Pozostawionych" czy "The Americans", za to w kategorii Najlepszy serial dramatyczny nominowany został na przykład "Outlander". I na tym niespodzianki mają się nie skończyć!

Michael Ausiello pisze na łamach TVLine - opierając się na swoich tajemniczych źródłach - że w tym roku nagrody w dwóch najważniejszych kategoriach zgarną "Outlander" i "Mozart in the Jungle". I na tym wciąż nie koniec - Kirsten Dunst z "Fargo" ma przegrać rywalizację o Złoty Glob z Lady Gagą, która gra w 5. sezonie "American Horror Story".

Nie jest to wszystko niemożliwe, w końcu Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej znane jest z dość ekscentrycznych wyborów. A czy jest to prawdopodobne? No cóż... na pewno Michael Ausiello ma lepsze źródła niż jakikolwiek dziennikarz w tej branży. Ale ani on sam, ani jego źródła nie są nieomylne. Rok temu na łamach TVLine wieszczono wielkie zwycięstwa "Żony idealnej" i "Jane the Virgin" w najważniejszych kategoriach, a ostatecznie nagrody powędrowały do "The Affair" i "Transparent".

W tym roku na pewno też nie zabraknie niespodzianek, ale czy znajdzie się wśród nich Złoty Glob w kategorii Najlepszy serial dramatyczny dla "Outlandera"? Wydaje mi się to jednak dość nieprawdopodobne. Podobnie jak to, że Kirsten Dunst cokolwiek przegra.

REKLAMA