"Opowieści z krypty" powrócą jesienią do telewizji

"Opowieści z krypty" (Fot. HBO)

"Opowieści z krypty" (Fot. HBO)

M. Night Shyamalan stworzy nową serię kultowego horroru "Opowieści z krypty". Premiera zaplanowana jest na jesień 2016 roku.

Podczas konferencji na TCA telewizja TNT ogłosiła, że ma w planach nowy blok z serialowymi horrorami, którego główną atrakcją będzie nowa seria "Opowieści z krypty". Za jej produkcję odpowiadać będzie popularny reżyser i scenarzysta M. Night Shyamalan, który ostatnio stworzył "Wayward Pines" dla telewizji FOX.

- To dla mnie niesamowita okazja, być częścią tak niezwykłej serii, na której sam się wychowałem. To także szansa, żeby trochę przesunąć granice całego gatunku w telewizji. Nie mogę się doczekać, żeby się w to zagłębić - powiedział Shyamalan.

Serial, stworzony na podstawie komiksu Williama Gainesa z lat 50., był emitowany w latach 90. przez HBO. W ciągu 7 sezonów przez ekran przewinęło się wielu znakomitych aktorów, "Opowieści z krypty" do dziś wymienia się także jako jeden z przykładów najlepszych serialowych antologii.

TNT planuje emitować nowe "Opowieści z krypty" od jesieni, w dwugodzinnych blokach. - To nie serial, to swego rodzaju parasol, pod którym, mam nadzieję, znajdzie się wiele seriali. Zamierzamy pokazać bardzo wiele różnych gatunków pod marką "Opowieści z krypty". Night z pewnością wyreżyseruje pierwszy odcinek, a potem zobaczymy, jak to będzie ewoluowało - opowiadał dziennikarzom Kevin Reilly, szef TNT.

REKLAMA