10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"24 godziny" powrócą w zupełnie nowej odsłonie. FOX zamówił także pełny sezon "Prison Break" i 2. sezon "Scream Queens". Nie wiadomo za to, co dalej z "Kośćmi". A oprócz tego "American Crime Story", "Togetherness", "Vinyl", "Quantico" i nie tylko.

1. "24 godziny" powrócą w zupełnie nowej odsłonie. FOX zamówił pilot "24: Legacy". Serial będzie zrobiony w stylu "24 godzin" - odliczanie czasu, ekran podzielony na kilka części itp. - ale bohaterowie będą nowi. Głównym bohaterem będzie bohater wojenny, który stanie się "nowym Jackiem Bauerem". Producenci szukają aktora Afroamerykanina, który zagra tę rolę. Będzie przeskok czasowy, nowa organizacja, kompletnie różna historia. Ma to być serial dziejący się we współczesności, opowiadający o uśpionych komórkach terrorystów w USA. Wszystko zostanie zbudowane od zera, nie wróci nawet Yvonne Strahovski. Producentami będą Howard Gordon, Manny Coto i Evan Katz (przy okazji: "Hellfire" nie ma już producentów, bo wszyscy przeszli do "24: Legacy"). Jeśli pilot się spodoba, serial dostanie zamówienie na 12 odcinków.

2. Powróci także "Prison Break". Niemal pół roku po zamówieniu pilota FOX zdecydował się zamówić pełny sezon "Prison Break". W głównych rolach powrócą Wentworth Miller i Dominic Purcell, trwają także rozmowy z Sarah Wayne Callies i Robertem Knepperem. Ponieważ obaj najważniejsi aktorzy zaangażowani są w "Legends of Tomorrow", FOX myśli o zmniejszeniu zamówienia do 9 odcinków. Zdjęcia miałyby się zacząć w marcu. Zmieni się fabuła - tym razem "Prison Break" planuje opowiedzieć historię o międzynarodowym zasięgu.

3. Powstanie 2. sezon "Scream Queens". To bardzo duże zaskoczenie - mimo słabej oglądalności FOX zamówił 2. sezon "Scream Queens". Akcja przeniesie się z uniwersytetu do szpitala, większość obsady pozostanie i co ciekawe, będą oni grać tych samych bohaterów (choć przecież serial miał być początkowo typową antologią). Na pewno powróci Jamie Lee Curtis jako Cathy Munsch. Wrócą także Lea Michele, Emma Roberts, Abigail Breslin, Keke Palmer i Billie Lourd.

4. "Imperium" z 3. sezonem. FOX już zamówił 3. sezon "Imperium", na razie jednak nie podał, ile będzie odcinków.

5. Przeskok czasowy w "Quantico". 6 marca powróci "Quantico" i twórcy zapowiadają znaczący - bo trzymiesięczny - przeskok czasowy na dzień dobry. Cały czas będzie także kontynuowana linia czasowa, w której bohaterowie są w akademii.

6. Nie wiadomo, co dalej z "Kośćmi". FOX jeszcze nie wie, czy powstanie kolejny sezon "Kości". Szef stacji obiecuje jednak, że jeśli serial zakończy się w tym roku, scenarzyści dostaną dużo czasu na to, żeby napisać satysfakcjonujący finał całości. Na razie jednak nie wiadomo nawet, kiedy serial wróci na antenę FOX-a.

7. "American Crime Story" w Polsce dzień po USA. "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" zadebiutuje w FOX Polska 3 lutego i będzie emitowany w środy o godz. 22:00. Z kolei od 15 lutego w poniedziałki o godz. 22:00 FOX będzie pokazywał nowe odcinki "The Walking Dead".

8. Katie Aselton dołącza do obsady "Togetherness". Katie Aselton, prywatnie żona Marka Duplassa, dostała rolę powracającą w 2. sezonie "Togetherness".

9. NBC zastanawia się nad spin-offem "Chicago P.D.". NBC myśli o zamówieniu kolejnego serialu dziejącego się w Chicago - tym razem "Chicago Law".

10. HBO ujawnia ścieżkę dźwiękową serialu "Vinyl". Charlie Wilson, Iggy Pop, Chris Cornell, Nate Ruess, Trey Songz, Chris Cornell, David Johansen - ci wszyscy artyści będą nam grać i śpiewać w 1. sezonie "Vinyl", serialu muzycznego dziejącego się w latach 70.

REKLAMA