Critics' Choice Awards: Najwięcej nagród dla "Fargo"

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)

Wczoraj wieczorem rozdano Critics' Choice Awards. Lista zwycięzców jest bardzo ciekawa i praktycznie całkiem pozbawiona absurdów, których świadkami byliśmy tydzień temu, kiedy rozdawano Złote Globy.

W niedzielę po raz 21. rozdano nagrody amerykańskich krytyków i tym razem rzeczywiście było widać, że żyjemy w złotej erze seriali. Aż cztery nagrody otrzymało "Fargo", które zgarnęło w swoich kategoriach wszystko, co się tylko dało. Trzy nagrody, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, dostał "Mr. Robot". Najlepszą komedią 2015 roku wg krytyków był "Master of None".

Nagrody aktorskie zgarnęli m.in. Rami Malek, Rachel Bloom, Carrie Coon, Jeffrey Tambor, Constance Zimmer, nie pominięto także Kirsten Dunst. Jednym z większych zaskoczeń jest to, że Idris Elba pokonał Oscara Isaaca w kategorii "Najlepszy aktor w serialu limitowanym".

Tutaj znajdziecie pełną listę nagrodzonych - włącznie z programami typu talk show czy reality, a także kategoriami filmowymi. Jest na niej "Last Week Tonight With John Oliver", który pokonał pożegnalny sezon "The Daily Show With Jon Stewart". A poniżej wszystkie kategorie serialowe.

Najlepszy serial dramatyczny
"Empire"
"Mr. Robot" - ZWYCIĘZCA
"Penny Dreadful"
"Rectify"
"The Knick"
"The Leftovers"
"UnReal"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Hugh Dancy – "Hannibal"
Rami Malek – "Mr. Robot" - ZWYCIĘZCA
Clive Owen – "The Knick"
Liev Schreiber – "Ray Donovan"
Justin Theroux – "The Leftovers"
Aden Young – "Rectify"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Shiri Appleby – "UnReal"
Carrie Coon – "The Leftovers" - ZWYCIĘZCA
Viola Davis – "How to Get Away With Murder"
Eva Green – "Penny Dreadful"
Taraji P. Henson – "Empire"
Krysten Ritter – "Jessica Jones"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Clayne Crawford – "Rectify"
Christopher Eccleston – "The Leftovers"
Andre Holland – "The Knick"
Jonathan Jackson – "Nashville"
Rufus Sewell – "The Man in the High Castle"
Christian Slater – "Mr. Robot" - ZWYCIĘZCA

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Ann Dowd – "The Leftovers"
Regina King – "The Leftovers"
Helen McCrory – "Penny Dreadful"
Hayden Panettiere – "Nashville"
Maura Tierney – "The Affair"
Constance Zimmer – "UnReal" - ZWYCIĘZCA

Najlepszy aktor/aktorka gościnny/-a w serialu dramatycznym
Richard Armitage – "Hannibal"
Justin Kirk – "Manhattan"
Patti LuPone – "Penny Dreadful"
Margo Martindale – "The Good Wife" - ZWYCIĘZCA
Marisa Tomei – "Empire"
B.D. Wong – "Mr. Robot"

Najlepszy serial komediowy
"Black-ish"
"Catastrophe"
"Jane the Virgin"
"Master of None" - ZWYCIĘZCA
"The Last Man on Earth"
"Transparent"
"You're the Worst"

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Anthony Anderson – "Black-ish"
Aziz Ansari – "Master of None"
Will Forte – "The Last Man on Earth"
Randall Park – "Fresh Off the Boat"
Fred Savage – "The Grinder"
Jeffrey Tambor – "Transparent" - ZWYCIĘZCA

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Rachel Bloom — "Crazy Ex-Girlfriend" - ZWYCIĘZCA
Aya Cash — "You’re the Worst"
Wendi McLendon-Covey — "The Goldbergs"
Gina Rodriguez — "Jane the Virgin"
Tracee Ellis Ross — "Black-ish"
Constance Wu — "Fresh Off the Boat"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Andre Braugher – "Brooklyn Nine-Nine" - ZWYCIĘZCA
Jaime Camil – "Jane the Virgin"
Jay Duplass – "Transparent"
Neil Flynn – "The Middle"
Keegan-Michael Key – "Playing House"
Mel Rodriguez – "Getting On"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Mayim Bialik – "The Big Bang Theory" - ZWYCIĘZCA
Kether Donohue – "You’re the Worst"
Allison Janney – "Mom"
Judith Light – "Transparent"
Niecy Nash – "Getting On"
Eden Sher – "The Middle"

Najlepszy aktor/aktorka gościnny/-a w serialu komediowym
Ellen Burstyn – "Mom"
Anjelica Huston – "Transparent"
Cherry Jones – "Transparent"
Jenifer Lewis – "Black-ish"
Timothy Olyphant — "The Grinder" - ZWYCIĘZCA
John Slattery – "Wet Hot American Summer"

Najlepszy film TV lub serial limitowany
"Childhood's End"
"Fargo" - ZWYCIĘZCA
"Luther"
"Saints & Strangers"
"Show Me a Hero"
"The Wiz Live!"

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym
Wes Bentley — "American Crime Story: Hotel"
Martin Clunes — "Arthur & George"
Idris Elba — "Luther" - ZWYCIĘZCA
Oscar Isaac — "Show Me a Hero"
Vincent Kartheiser — "Saints & Strangers"
Patrick Wilson — "Fargo"

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym
Kathy Bates – "American Horror Story: Hotel"
Kirsten Dunst – "Fargo" - ZWYCIĘZCA
Sarah Hay – "Flesh and Bone"
Alyvia Alyn Lind – "Dolly Parton’s Coat of Many Colors"
Rachel McAdams – "True Detective"
Shanice Williams – "The Wiz Live!"

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym
David Alan Grier – "The Wiz Live!"
Ne-Yo – "The Wiz Live!"
Nick Offerman – "Fargo"
Jesse Plemons – "Fargo" - ZWYCIĘZCA
Raoul Trujillo – "Saints & Strangers"
Bokeem Woodbine – "Fargo"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym
Mary J. Blige – "The Wiz Live!"
Laura Haddock – "Luther"
Cristin Milioti – "Fargo"
Sarah Paulson – "American Horror Story: Hotel"
Winona Ryder – "Show Me a Hero"
Jean Smart – "Fargo" - ZWYCIĘZCA

Najlepszy serial animowany
"Bob's Burgers"
"BoJack Horseman" - ZWYCIĘZCA
"South Park"
"Star Wars Rebels"
"The Simpsons"