8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

Gillian Anderson musiała walczyć o równą płacę. Stephen Moffat opuszcza "Doktora Who" po 10. sezonie. Powstanie serialowa wersja "Egzorcysty". A oprócz tego "Broadchurch", "New Girl" i inne.

1. Gillian Anderson musiała walczyć o równą płacę. Gillian Anderson powiedziała, że kiedy negocjowała kontrakt związany z powrotem "Z Archiwum X", zaproponowano jej połowę tego, co zaoferowano Davidowi Duchovny'emu. Mimo że sytuacja jest przecież zupełnie inna niż na początku lat 90., kiedy ona dopiero zaczynała karierę, a on już miał jakieś doświadczenie. Anderson wywalczyła równą płacę, ale - jak powiedziała w rozmowie z "The Daily Beast" - było dla niej szokiem, że w ogóle musiała to robić.

2. Stephen Moffat opuszcza "Doktora Who" po 10. sezonie. Stephen Moffat planuje odejść z ekipy "Doktora Who" po 10. sezonie. Zastąpi go Chris Chibnall, dawny scenarzysta "Doktora Who", a także twórca "Broadchurch". I na tym nie koniec: 10. sezon ma zadebiutować dopiero w 2017 roku. W tym roku zobaczymy tylko odcinek świąteczny. Zaś Chibnall przejmie serial w 2018 roku.

3. Zdjęcia do 3. sezonu "Broadchurch" startują w maju. Zanim Chris Chibnall przejmie "Doktora Who", musi zająć się ostatnim sezonem "Broadchurch". Olivia Colman zdradziła, że zdjęcia startują w maju. Daty premiery oczywiście nie ma, ale raczej nie ma co liczyć, że serial wróci w tym roku.

4. FOX przenosi "Second Chance" na piątek. Po zaledwie dwóch odcinkach "Second Chance" znika ze środowej ramówki. Serial został przeniesiony na piętek i będzie emitowany razem ze "Sleepy Hollow".

5. Powstanie serialowa wersja "Egzorcysty". FOX zamówił pilot unowocześnionej wersji "Egzorcysty". Twórcą serialu jest "Jeremy Slater".

6. NBC podaje kolejne daty premier. 8 marca wróci "The Carmichael Show", od 13 marca serial będzie emitowany w niedziele. Tydzień później, czyli 15 marca, zadebiutuje sitcom "Crowded", który od 20 marca również będzie pokazywany w niedziele. 22 marca pojawi się "Heartbeat" z Melissą George, od 23 marca emisja w środy. Z kolei w czwartek 7 kwietnia wystartuje "Game of Silence".

7. Zdjęcia z kolejnego odcinka "New Girl". Tutaj znajdziecie foty z 5. odcinka 5. sezonu - "Bob & Carol & Nick & Schmidt".

8. Netflix blokuje VPN z Australii. Netflix rozpoczął wojnę z VPN-ami. Na pierwszy ogień poszedł australijski uFlix, którego użytkownicy skarżą się, że nie są w stanie korzystać z amerykańskiej biblioteki Netfliksa. Prawdopodobnie na razie zablokowano po prostu niektóre adresy IP.