Hity tygodnia: "Agentka Carter", "Brooklyn 9-9", "Billions", "Baskets", "Galavant", "Supernatural"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Agentka Carter" - sezon 2, odcinki 1 i 2 ("The Lady in the Lake" i "A View in the Dark")


Mateusz Piesowicz: Twórcy serialu o najsympatyczniejszej agentce świata konsekwentnie trzymają się kursu obranego w zeszłym roku. Jest prosto i urokliwie, a od czasu do czasu uda się przemycić jakąś poważniejszą treść. Jest też nieco bardziej kolorowo, a to za sprawą przeniesienia akcji do słonecznego Los Angeles.

Poza tym zmiany są właściwie kosmetyczne. Peggy trafiła na trop trudnej do wyjaśnienia sprawy, w której dużą rolę odgrywa tajemnicza substancja, Daniel Sousa zmaga się z uczuciami względem naszej agentki i równie uroczej pielęgniarki, a Jarvis, tym razem w towarzystwie podobnie specyficznej małżonki, zapewnia niezbędny element komediowy. Wszystko razem składa się na niezobowiązującą rozrywkę, w której pierwsze skrzypce gra oczywiście cudowna Hayley Atwell. A jej widok w pełnym słońcu rekompensuje nie tylko większość wad, ale również sprawia, że zimowy krajobraz za oknem staje się łatwiejszy do zniesienia.

Bartosz Wieremiej: To wielka przyjemność móc znowu oglądać Peggy Carter (Hayley Atwell). Miło także, że zaliczyliśmy przenosiny do Los Angeles – miasta, które tutaj naprawdę dobrze wygląda i które chce się zwiedzać dalej. Wreszcie poznaliśmy też panią Jarvis (Lotte Verbeek), a sam Jarvis (James D'Arcy) zabrał się za ćwiczenia fizyczne – czysta radość i rozrywka.

W tych dwóch odcinkach podoba mi się szczególnie, jak rozwija się ta historia. Jak dobrze wpleciono w ten już zaludniony świat nowe postacie. Z jakim wyczuciem wmieszano w to wszystko poważniejsze tematy. Wszystko po prostu znajduje się na swoim miejscu. Sezon zaczyna się stosunkowo niewinnie, a kilka zwrotów akcji później nie tylko mamy ofiary, ale i porządny spisek, tajną organizację i żonę polityka, której losy mogą okazać się niesamowicie ciekawe. Niecierpliwie czekam na kolejne odcinki.

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA