Kity tygodnia: "Flash", "Legends of Tomorrow", "Shadowhunters"

1 2 3

"Shadowhunters" - sezon 1, odcinek 2 ("The Descent Into Hell Isn't Easy")

"Shadowhunters" (Fot. Freeform)

"Shadowhunters" (Fot. Freeform)


"The Descent Into Hell Isn't Easy" to po prostu niesamowicie głupia godzina, przynajmniej w założeniu, telewizyjnej rozrywki. W tych 40 minutach dowiadujemy się, że bardzo łatwo się przystosować do sytuacji, w której świat staje na głowie. Co więcej, wychodzi na to, że szybko da się wciągnąć w cały ten cyrk swojego najlepszego kumpla – niezależnie od konsekwencji. A niby taki niedostępny jest ów świat.

Ten odcinek to również bardzo mocny kandydat w konkursie na najgorszy scenariusz miesiąca, i to mimo że nie brak konkurencji. Do absolutnych "hitów" należy chociażby idiotyczna rozmowę z Hodgem (Jon Hor) wewnątrz instytutu. Oczywiście Clary (Katherine McNamara) mu współczuje, jak przystało na główną bohaterkę, ale to nie znaczy, że i tak nie będzie go torturować setkami pytań. Ekspozycja ponad wszystko. Jest też wielki (niby) zwrot akcji w postaci ustalenia ojca panny Fray, ale trudno się nim przejąć.

Wspominać się za to nie chce o Czarnobylu, bo po prostu szkoda słów. Uznajmy więc, że Valentine (Alan Van Sprang) zaszył się gdzieś w lesie. W owym lesie mogłaby się też zgubić nasza zgraja odpicowanych i sztywnych nastolatków. Wszystkim wyszłoby to na zdrowie.

1 2 3
REKLAMA