"Z Archiwum X" bije rekordy na całym świecie

Nowe odcinki "Z Archiwum X" notują świetną oglądalność w amerykańskim FOX-ie, a i polski FOX nie narzeka. I okazuje się, że tak jest niemal wszędzie, gdzie tylko serial jest emitowany.

20 mln widzów i demo 7,8 - taka oglądalność, jaką miał pierwszy nowy odcinek "Z Archiwum X", w amerykańskiej telewizji ogólnodostępnej praktycznie już się nie zdarza. Ale to nie koniec rekordów, a zaledwie początek. Na całym świecie odcinek "My Struggle" - który był emitowany w 80 krajach dzień po Stanach Zjednoczonych - widziało 50 mln ludzi.

Rekordy zostały pobite w Ameryce Łacińskiej - w krajach takich jak Argentyna, Chile czy Meksyk "Z Archiwum X" miało wyższą oglądalność niż szalenie popularne "The Walking Dead". W Argentynie Mulder i Scully pobili trzyletni rekord oglądalności jakiegokolwiek serialu w przedziale wiekowym 18-49 lat.

Serial wypadł świetnie również na 11 rynkach europejskich, na których się pojawił. FOX fiński, serbski i polski zanotowały w zeszłym tygodniu najwyższe wyniki w historii kanałów (przy czym w Polsce drugi odcinek miał jeszcze lepszą oglądalność niż pierwszy - 147 tys. widzów w wieku 18-49 lat). Bardzo dobrze wypadły także premiery we Włoszech i Holandii.

Na kolejny rekord jest szansa dzisiaj - nowy odcinek "Z Archiwum X" możecie oglądać w polskim FOX-ie o godz. 22:00.

REKLAMA