13 świetnych seriali, których nie oglądacie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Pozostawieni"


Ten przypadek jest ciekawy. Serial na długo przed premierą zapowiadał się na hit, bo i atrakcyjna tematyka, i Damon Lindelof, i książka, która osiągnęła pewien rozgłos. Pierwszy sezon miał przyzwoitą oglądalność, ale zewsząd było słychać narzekania publiczności, że nuda, nic się nie dzieje i emocji brak. Krytycy też byli dość powściągliwi w swoich pochwałach.

Drugi sezon okazał się wyśmienity od początku do końca i mimo to mało kto go oglądał. W amerykańskim HBO widownia spadła ponad dwukrotnie, do ok. 0,6 mln na odcinek. Dokładnie to samo stało się na Serialowej - latem 2014 roku serial popularnością dorównywał "Detektywowi", jesienią 2015 roku oglądała go garstka czytelników i troje redaktorów, zachwyconych tym, jaka przemiana tu zaszła. Ale mimo że chwaliliśmy "Pozostawionych" co tydzień i każdy odcinek był w hitach tygodnia, uparliście się, żeby serialu nie oglądać.

I choć na tle pozostałej dwunastki z tej listy "Pozostawieni" są zdecydowanie najbardziej popularni, ten zaskakujący spadek - czemu nie spadło w trakcie pierwszego sezonu, tylko teraz, kiedy serial dołączył do pierwszej ligi!? - boli i to bardzo. HBO zamówiło 3. sezon, ale będzie on już ostatni. Wszystko dlatego, że nawet kablówki nie mogą sobie pozwolić na produkowanie drogich seriali dla małej grupki widzów.

Do teraz nie potrafię pojąć tego spadku, ale jeśli widzieliście pierwszy sezon i nie macie ochoty na drugi, uważam, że powinniście zmienić zdanie. To było dziesięć godzin telewizyjnej rozrywki w najlepszym wydaniu. A odcinek "International Assassin", w którym zakochali się nie tylko dawni fani "Lost", był jedną z najlepszych rzeczy, jakie widzieliśmy w zeszłym roku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA