Niesamowita serialowa mapa Wielkiej Brytanii

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Jeśli macie kłopot z przyporządkowaniem "Poldarka", "Peaky Blinders" albo "Downton Abbey" do odpowiedniego miejsca na mapie Wielkiej Brytanii, oto coś dla Was. Pewien Amerykanin stworzył bardzo użyteczną ściągawkę.

W serwisie Radio Times można znaleźć serialową mapę Wielkiej Brytanii. Autorem jest amerykański grafik Tim Ritz, oryginał znajdziecie tutaj. To, co stworzył, jest fantastyczną ściągawką dla wszystkich, którzy lubią seriale z Wysp, a niekoniecznie znają na wyrywki mapę Wielkiej Brytanii.

Ritz nie zapomniał o niczym, nawet o Szetlandach, gdzie dzieje się kryminał "Shetland". Jest też Szkocja z "Outlanderem", jest Irlandia Północna z "The Fall" i "Line of Duty", z rozpędu amerykański grafik dorzucił także Irlandię (m.in. "Moone Boy", który pojawił się kiedyś u nas w Serialowej alternatywie).

Znajdziecie tu także bardzo popularne "Peaky Blinders" (Birmingham), "Happy Valley" (West Yorkshire), "Shameless" (Manchester), "Poldarka" (Kornwalia), "Inspektora Morse'a" (Oksford), "Skins" (Bristol), "Hinterland" (miasteczko Aberystwyth w Walii) i wszystko, wszyściuteńko. Jeśli mamy do czynienia ze zmyśloną miejscowością, jest to podkreślone na mapie i zaznaczone jest po prostu miejsce, gdzie serial jest kręcony.

WSZYSTKIE FRAGMENTY MAPY MOŻNA POWIĘKSZYĆ KLIKNIĘCIEM!

mapa01

Autor nie zapomniał oczywiście o "Doktorze Who", którego akcja dzieje się dosłownie wszędzie, w każdym miejscu i czasie, ale który kręcony jest głównie w Walii.

mapa02

Niesamowicie prezentuje się Londyn, gdzie mamy i "Sherlocka", i "Luthera", i "Call the Midwife", i "Wolf Hall", i "The Thick of It", i "The IT Crowd", i "Misfits", i co tam jeszcze znacie i lubicie. Dobrze widać, które seriale dzieją się w centrum Londynu, które na jego obrzeżach bądź w okolicach dużych blokowisk.

mapa03

Całą mapę możecie zobaczyć poniżej, a jeśli chcielibyście zamówić taką na ścianę, da się to zrobić tutaj.

mapa-brytyjskie-seriale