Idris Elba na Doktora Who? Maisie Williams jest za!

Idris Elba jako Luther (Fot. BBC)

Idris Elba jako Luther (Fot. BBC)

"Doktora Who" czekają w najbliższych latach duże zmiany. Odejdzie showrunner serialu Steven Moffat, prędzej czy później przyjdzie też pora na Petera Capaldiego. Co dalej? Maisie Williams ma propozycję.

Maisie Williams, która pojawiła się - na razie gościnnie - w najnowszym sezonie "Doktora Who", ma pewne pomysły na dalszy rozwój serialu. Aktorka mówi, że już najwyższy czas, aby Doktor wyglądał trochę inaczej niż do tej pory - czyli przestał być białym facetem. Czas na kobietę albo czarnoskórego Doktora.

- Uważam, że czarnoskóry Doktor byłby fantastyczny. Zdecydowanie jestem za Idrisem Elbą - powiedziała Maisie w rozmowie z "Evening Standard". A co jeśli Idris Elba nie będzie dostępny? Aktorka z "Gry o tron" półżartem zapewniła, że sama nie miałaby nic przeciwko przejęciu sterów TARDIS.

Na razie Maisie Williams pojawiła się w czterech odcinkach "Doktora Who", ale jest opcja, że jeszcze wróci. A sam serial czekają w najbliższych latach duże zmiany. Powrót zapowiedziany jest na 2017 rok, w tym roku zobaczymy tylko odcinek świąteczny. 10. sezon będzie ostatnim, który zrobi Steven Moffat, potem stery przejmie Chris Chibnall ("Broadchurch", "Torchwood").

Nie wiadomo, jak długo jeszcze Doktorem będzie Peter Capaldi ani kto będzie towarzyszył mu w podróżach przez czas i przestrzeń w nowym sezonie.