Najlepsze seriale muzyczne i z muzyką w tle

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Galavant"

"Galavant" (Fot. ABC)

"Galavant" (Fot. ABC)


Mateusz Piesowicz: Trudno wyobrazić sobie tę listę bez jednego z największych hitów ostatnich tygodni, który chwaliliśmy na Serialowej na wszelkie możliwe sposoby. Zanim jednak zacznę powtarzać to, co zostało już napisane, posłuchajcie jeszcze raz tego niesamowicie chwytliwego motywu – nie chcę być jedynym, który nie da rady się od niego uwolnić w najbliższym czasie.

Efekt w postaci nieustannego nucenia sobie pod nosem (albo głośniej) gwarantowany. Podobnie zresztą może być w przypadku każdej innej piosenki z "Galavanta", który jest po brzegi wypchany uzależniającymi melodiami oraz tekstami wyśmiewającymi baśniowe i rycerskie klisze. Serial ABC to zresztą jeden wielki zbiór muzycznych skeczy (choć połączonych w całkiem logiczną i skomplikowaną fabułę), który nie ma ambicji bycia czymkolwiek więcej niż pierwszorzędną rozrywką. I całe szczęście, bo ta bezpretensjonalność stanowi najmocniejszy punkt przygód legendarnego rycerza i jego przyjaciół. Co oczywiście nie oznacza, że "Galavant" nie potrafi wskoczyć na wyższy poziom i na przykład odwoływać się do szeroko rozumianej popkultury, czy nawet śmiać się z samego siebie i swojej wątpliwej popularności za oceanem.

galavant-ratings456

Ta żałosna oglądalność jest zresztą trudna do zrozumienia, bo serial to lekki, łatwy i przyjemny, czyli teoretycznie spełniający wszystkie wymagania widzów telewizji ogólnodostępnej. Jak widać, ich wyroki są jednak niezbadane. Dobrze chociaż, że zainteresowania starczyło na dwa sezony, wypełnione kapitalnymi postaciami, wydarzeniami nie do przewidzenia i wieloma niezapomnianymi momentami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA