12 zagranicznych seriali, które Amerykanie zepsuli

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"The IT Crowd"


Jedna z najbardziej przerażających rzeczy na tej liście. Opowiadające o informatykach "The IT Crowd" to nie tylko jedna z ulubionych komedii wszystkich nerdów, ale też po prostu bardzo dobry sitcom. Brytyjski oryginał jest już wręcz kultowy, zaś amerykańska kopia to coś strasznego. Powstała ona w 2007 roku na zamówienie NBC i na szczęście nigdy nie została wpuszczona na antenę. Stworzony został tylko pilot, którego nie zdecydowano się wyemitować. Ale wyciekł i straszy do dziś w internecie.

Kiedyś zdarzyło mi się obejrzeć go w całości i mogę powiedzieć tyle: amerykański remake to w 95% kopia brytyjskiego oryginału - te same postacie, te same sceny, te same gagi. I zero wdzięku, którego pełen jest oryginał. Mossa, podobnie jak w brytyjskim serialu, gra Richard Ayoade, który praktycznie powtarza to, co już wcześniej mówił. W roli Roya obsadzono Joela McHale'a, który nieco później dostał rolę w "Community" i był w niej świetny, ale tutaj zdecydowanie nie pasował. Słabo wypadła także Jessica St. Clair w roli Jen.

Pilot został nakręcony w 2007 roku i początkowo dostał zielone światło (!), na szczęście jednak przyszedł nowy szef NBC Ben Silverman, który z niego zrezygnował. Jeśli chcecie, możecie zobaczyć go w całości poniżej. Ale ostrzegam, to naprawdę boli.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA