Hity tygodnia: "American Crime Story", "Black-ish", "Dziewczyny", "Bliskość", "Wikingowie"

1 2 3 4 5 6 7

"Dziewczyny" - sezon 5, odcinek 1 ("Wedding Day")

"Dziewczyny" (Fot. HBO)

"Dziewczyny" (Fot. HBO)


Marta Wawrzyn: Prawdę powiedziawszy, wciąż jestem w lekkim szoku, jak bardzo podobał mi się ten odcinek. Blisko mu było do znakomitego "Beach House" z 3. sezonu - bohaterowie znów pojechali za miasto i znów musieli sobie radzić z nagromadzeniem emocji, nie mając za bardzo dokąd uciec.

Tym razem pretekst był jednak zupełnie inny - wesele Marnie. Właściwie już od pierwszego momentu, kiedy panna młoda grobowym głosem oznajmia, że będzie padać, wszystko zaczyna iść nie tak. Makijażystka zamienia kolejne bohaterki w zombi, Adam spotyka nowego chłopaka Hannah, Ray nie może przeboleć, że jego największa miłość wychodzi za mąż, Desi okazuje się "uciekającym panem młodym", a na dokładkę rzeczywiście zaczyna padać deszcz. Katastrofa murowana. A jednak jakimś cudem dziewczynom udaje się przezwyciężyć to wszystko wspólnymi siłami i na koniec - to naprawdę fantastyczna scena - wybiegają we czwórkę w płaszczach przeciwdeszczowych, by wydać Marnie za mąż, a zza chmur wychodzi słońce.

Lena Dunham udowodniła, że potrafi być znakomitą scenarzystką, bo w tych 25 minutach zawarła i od groma emocji, i parę znaczących wydarzeń, jak pocałunek Adama z Jessą. Nie zabrakło scen dziwnych, niezręcznych, wieloznacznych, ale i szalenie zabawnych. "Wedding Day" nie ma słabego punktu, od początku do końca jest to dobrze napisana historia, w której wszystko jest po coś. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak się cieszyłam z powrotu tych irytujących dziewuch, jak w tym roku.

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA