Top 12: Najdroższe seriale w historii telewizji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

11. "Deadwood" - 4,5 mln dolarów za odcinek

"Deadwood" (Fot. HBO)

"Deadwood" (Fot. HBO)


Serial, którego skasowania fani nie potrafią wybaczyć HBO do dziś. I do dziś - a od finału niedługo minie dekada - nie przestaje się mówić o jego powrocie. Wydaje się, że jakieś szanse są, w zeszłym roku pojawiły się nawet oficjalne informacje, że w planach jest film. Tyle że nie wiadomo, kiedy powstanie.

"Deadwood" - które teraz możecie oglądać w niedziele o 21:00 na CBS Europa - miało niesamowity rozmach jak na serial, tworzony w czasach, kiedy jeszcze na seriale nie wydawało się gór pieniędzy. HBO zbudowało prawdziwe miasteczko z Dzikiego Zachodu, nie tylko fronty budynków. Wszystko było tu prawdziwe, a kiedy potrzebny był nowy budynek, to budowano prawdziwy budynek, "od fundamentów aż po firanki", jak to ujął "The New York Times". Wyglądało to super, ale i zabiło serial, bo na stworzenie takiego planu zdjęciowego wydano po prostu majątek.

Decyzję o skasowaniu "Deadwood" podjęto w trakcie emisji 3. sezonu, co do dziś jest uznawane za jedną z najgorszych decyzji w historii HBO. A sam serial ma status kultowego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA