Hity tygodnia: "Daredevil", "American Crime Story", "The Americans", "Trapped", "The Night Manager"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Daredevil" - pierwsza połowa 2. sezonu


Mateusz Piesowicz: Można narzekać na netfliksowego superbohatera, wytykając mu uproszczenia w scenariuszu czy niedostatecznie pogłębiony rys psychologiczny postaci, ale właściwie po co? Drugi sezon "Daredevila" ma dokładnie te same atuty, co poprzednik – jest mroczny, brutalny i bardzo realistyczny w pokazywaniu przemocy (nawet bardziej dosadnej niż przed rokiem), a dodatkowo oferuje historię rozbudowaną o dwie ważne postaci, czyli Punishera i Elektrę.

Zarówno Jon Bernthal, jak i Elodie Yung wypadają w swoich rolach świetnie, wnosząc do Hell's Kitchen odpowiednio pierwiastek dobrze umotywowanej zemsty i szczyptę podlanego seksapilem szaleństwa. Ich relacje z Daredevilem wypadają wprawdzie raz lepiej, raz gorzej, ale nawet gdy zaczynają lekko irytować, to łatwo puścić je w niepamięć, oglądając kolejny perfekcyjnie zrealizowany balet przemocy z niewidomym herosem w roli głównej. Pamiętacie kapitalną scenę walki w ciasnym korytarzu z pierwszego sezonu? Tutaj otrzymaliśmy jej odpowiednik o jeszcze większym rozmachu. Miłośnicy efektownej akcji na pewno nie będą rozczarowani.

Z werdyktem dotyczącym całości jeszcze się wstrzymam, ale już teraz mogę z pełnym przekonaniem polecić kolejną odsłonę marvelowskiego świata na małym ekranie. Netflix nie zawiódł, znów serwując nam produkt najwyższej jakości i udowadniając, że jego mariaż z komiksowo-filmowym gigantem to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mogła się przydarzyć fanom seriali.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA