8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sherlock" (Fot. BBC)

"Sherlock" (Fot. BBC)

Ogłoszono nominacje do telewizyjnych nagród Bafta. Wielka dostawa seriali na polskim Netfliksie. "Imperium" fatalnie sobie radzi na rynku międzynarodowym. A oprócz tego "Kości", "The Catch", "The Night Shift" i nie tylko.

1. Ogłoszono nominacje do telewizyjnych nagród Bafta. Najwięcej nominacji zdobyły "Wolf Hall" i miniserial "This is England '90". Nie zabrakło nominacji dla "London Spy", "Humans", "The Last Panthers" czy "Doctor Foster". Pełna lista nominowanych tutaj. A tutaj "Radio Times" pisze o tym, kogo w tym roku zignorowano: "Poldarka", "And Then There Were None", "Inside No.9", "Doktora Who".

2. Wielka dostawa na polskim Netfliksie. Od dziś na polskim Netfliksie możecie oglądać "Sherlocka", "Luthera", "Doktora Who", "Happy Valley", "The Musketeers", "Drop Dead Diva", "Top of the Lake", miniserial "Hatfields and McCoys" i jeszcze kilka mniej znanych tytułów. Wszystko na razie tylko po angielsku.

3. "Imperium" fatalnie sobie radzi na rynku międzynarodowym. "Imperium" to jeden z największych serialowych hitów ostatnich lat w USA. A za granicą serial nie radzi sobie w ogóle. Jak pisze The Hollywood Reporter, "Imperium" jest wtopą w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Australii. Eksperci uważają, że powód jest prosty: serial jest osadzony w amerykańskiej rzeczywistości i odzwierciedla kształt amerykańskiego społeczeństwa, niekoniecznie zaś społeczeństw europejskich.

4. Baner zapowiadający powrót "Kości". Serial wraca 14 kwietnia, w planach jest jeszcze 12. sezon.

Bones_S11_Fox30Sheet_16x34_Returns_F3-1024x471

5. Nia Vardalos dołącza do "The Catch". Nia Vardalos - twórczyni i gwiazda filmu "Moje wielkie greckie wesele" - pojawi się w "The Catch" w roli Leah Wells, która zajmuje się na co dzień fałszerką.

6. "Moonbeam City" skasowane po jednym sezonie. Comedy Central po zaledwie jednym sezonie pozbywa się kreskówki "Moonbeam City".

7. Trevor Einhorn w remake'u "Dirty Dancing". Trevor Einhorn wcieli się w Neila Kellermana, chłopaka, któremu spodoba się Baby.

8. Ekipa "The Night Shift" na plakacie 3. sezonu.

night-shift567

REKLAMA