Hity tygodnia: "American Crime Story", "Shameless", "Banshee", "The Americans", "Dziewczyny"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"Dziewczyny" - sezon 5, odcinek 6 ("The Panic in Central Park")


Marta Wawrzyn: Najlepszy odcinek "Dziewczyn" od dawna, który praktycznie w całości należał do Allison Williams, docenionej za ten występ przez TVLine. Rzeczywiście była świetna, ale chyba jeszcze bardziej podziwiam Lenę Dunham jako scenarzystkę. To wielka sztuka w niecałe 30 minut postawić na głowie całe życie jednej z głównych postaci, przywrócić tak po prostu bohatera, którego nie widzieliśmy od dawna, pokazać po drodze parę zaskakujących sytuacji i jeszcze zakończyć to wszystko w mądry, ciepły sposób.

Przede wszystkim irytująca do tej pory Marnie, mając lat 25 i pół przemieniła się w jedną noc w dojrzałą osobę, a z niespodziewaną pomocą przyszedł jej dawny chłopak, Charlie. Na początku niełatwo było go poznać - bo zmienił się i bohater, i Christopher Abbott - ale kiedy już rozpoczęła się ich wspólna wędrówka po Nowym Jorku, trudno było się oprzeć pokusie kibicowania tej parze.

Zakończyło się mocnym powrotem do rzeczywistości, ale przynajmniej jedno mamy z głowy: Desiego i jego eyeliner. Marnie zrobiła odważną rzecz i nawet jeśli wróci do życiowego gubienia się, będzie mądrzejsza, silniejsza i z pewnością odrobinę mniej wkurzająca. I na pewno będzie miała po swojej stronie przyjaciółkę. Ostatnia scena, w której Marnie tak po prostu wpakowała się Hannah do łóżka, była chyba jeszcze lepsza niż wszystko, co zobaczyliśmy wcześniej - mądra, ciepła, sympatyczna i po prostu perfekcyjna.

"Dziewczyny" mają świetny sezon, i to w momencie kiedy już przestaliśmy się chyba spodziewać, że wrócą do formy z początków. A "The Panic in Central Park" wypada w tym świetnym sezonie najświetniej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA