13 ciekawych seriali, które nie miały polskiej premiery

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"The Man in the High Castle"


Nie wiadomo, co planuje Amazon, bo ze swoich planów się nie zwierza. Ale wyraźnie nie chce popełnić tego samego błędu co kiedyś Netflix, który posprzedawał prawa do "House of Cards", a potem musiał je odzyskiwać. "The Man in the High Castle" - trochę mniejszy hit, niż na początku go kreowano, ale jednak niewątpliwie serial godny zobaczenia - pojawił się na Amazonie pod koniec listopada i był dostępny tylko tam, gdzie Amazon zdążył wejść ze swoim VoD. Czyli w USA i paru jeszcze krajach.

A przecież i o książce Philipa K. Dicka, prezentującej alternatywną wersję historii, w której alianci przegrywają II wojnę światową, i o tym, że na jej bazie powstał serial, słyszał cały świat. I cały świat "Człowieka z Wysokiego Zamku" oglądał, nie płacąc przy tym Amazonowi ani grosza, bo cóż, skoro amerykański gigant nie chce naszych pieniędzy...

Na pewno jednak ciekawe jest to, z czego ta sytuacja wynika. Amazon praw do swoich seriali nie sprzedaje nikomu i zapewne nie jest to przypadek, tylko zamierzona taktyka.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA