12 brytyjskich seriali, które warto teraz zobaczyć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Peaky Blinders"


Marta Wawrzyn: Dosłownie parę dni temu ukazał się teaser, zapowiadający powrót chłopaków z Birmingham już w maju na antenę BBC. Uff, wreszcie! Przerwa między sezonami tym razem okazała się dłuższa, a w międzyczasie szał na "Peaky Blinders" zrobił się jeszcze większy niż wcześniej, bo licencję sprzedano i Netfliksowi, i telewizjom z całego świata.

Z zapowiedzi wynika, że Tommy Shelby w 3. sezonie będzie mierzył jeszcze wyżej niż do tej pory - ostatnio marzył o podbiciu Londynu, teraz ma zostać wciągnięty w czarujący i niebezpieczny świat międzynarodowych intryg, narażając przy tym na ryzyko całą swoją organizację oraz rodzinę. Ale najpierw zobaczymy wesele, zgadnijcie czyje.

- Wiele rzeczy wygląda znajomo, ale wiele rzeczy jest też nowych. To jest i zawsze będzie opowieść osadzona w Birmingham, ale teraz będzie mieć międzynarodowe konsekwencje. Sam się nie mogę doczekać, żeby to zobaczyć - zachęcał tej zimy na łamach "Independent" Steven Knight, twórca serialu. I dodawał, że jego zdaniem to może być nawet najlepszy sezon "Peaky Blinders"

Ja też serial polecam - jeśli nie mieliście okazji jeszcze się z nim zapoznać, spokojnie zdążycie przed majem, bo do tej pory wyszło 12 odcinków. "Peaky Blinders" zachwyca pomysłem na siebie - pokazuje młodych gangsterów z robotniczego Birmingham, którzy raczej walczą o przetrwanie po I wojnie światowej, niż zgrywają wielkich bossów. Serial jest klimatyczny, ma bardzo specyficzną oprawę, świetne kostiumy i chętnie sięga po współczesne hity muzyczne - usłyszycie tu m.in. Nicka Cave'a, PJ Harvey czy Arctic Monkeys - które idealnie wpasowuje w opowiadane historie. To jeden z ciekawszych seriali o gangsterach, jakie zobaczycie. Polecam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA