Nowy znakomity zwiastun 6. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO wypuściło kolejny świetny, wypakowany akcją zwiastun 6. sezonu "Gry o tron". Jest kilka mocniejszych scen ze smokami, zapowiedzi bitew i nie tylko. Ale prawdziwą gwiazdą okazuje się Tyrion. Spoilery, proszę państwa.

Pojawił się drugi pełny zwiastun powrotu "Gry o tron" i trzeba przyznać, że w ciągu tych dwóch minut widz nie nudzi się ani przez sekundę. Wręcz przeciwnie, ma się ochotę obejrzeć wszystko w zwolnionym tempie klatka po klatce (i koniecznie na rozjaśnionym ekranie), żeby tylko nic nie umknęło.

Widzimy znowu martwego Jona Snowa i czuwającego przy zwłokach Davosa, który później mówi, że prawdziwa wojna toczy się pomiędzy żywymi i zmarłymi, i że ci drudzy nadchodzą. Nie brak też w tym zwiastunie Lannisterów, w krótkich migawkach pojawiają się także Nocny Król, Wielki Wróbel, Sansa, Arya, Melisandre, Daenerys, Ramsay, Littlefinger. Widać, że czekają nas najbardziej spektakularne sceny bitewne w serialu.

Znalazło się także sporo miejsca dla smoków; Tyrion ma okazję zapoznać się z nimi bliżej, a także popisać się swoją wiedzą na temat tych stworzeń. - Smoki nie mają się najlepiej w zamknięciu - oznajmia Varysowi i Missandei. A kiedy ta pyta go, skąd to wie, on odpowiada: - To właśnie robię: piję i wiem to i owo.

Na samym końcu widzimy go, jak składa wizytę dwóm pozostałym smokom Daenerys - Viserionowi i Rhaegalowi - i zostaje powitany ogniem. Co pewnie tylko potwierdza jego teorię - smoki nie są po to, żeby zamykać je w więzieniu.

"Gra o tron" wraca 25 kwietnia z 6. sezonem, a tymczasem zobaczcie to wszystko, co postanowiono nam jeszcze zdradzić przez premierą.