Hity tygodnia: "Better Call Saul", "Orphan Black", "Outlander", "Jane the Virgin", "Dziewczyny"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

"Better Call Saul" - sezon 2, odcinek 9 ("Nailed")


Mateusz Piesowicz: Co za odcinek, co za emocje – narzekający na brak wrażeń w "Better Call Saul" powinni schować się w kącie i nie odzywać. "Nailed" było bez wątpienia najlepszą godziną z Jimmym w tym sezonie, a na dodatek zostawiło nas w takim miejscu, że oczekiwanie na finał dłuży się niemiłosiernie.

Działania Jimmy'ego z poprzedniego odcinka musiały się w jakiś sposób na nim odbić, co do tego nie mieliśmy raczej wątpliwości, ale już sposób, w jaki do tego doszło, sprawił, że włosy stanęły dęba. A przecież niemal do samego końca wszystko zdawało się działać perfekcyjnie. Mały wybuch złości Kim? To tylko rysa na planie, poza tym ona sama zdaje sobie sprawę z tego, że gdy już postawiła krok po stronie Jimmy'ego McGilla, to nie ma odwrotu. Trzeba brnąć dalej.

Doskonale wie o tym również główny zainteresowany, dlatego upadek Chucka mógł tylko obserwować z ciemnego zaułka i bezradnie mruczeć pod nosem. Różne można mieć uczucia wobec Jimmy'ego, ale takiej mieszanki współczucia i obrzydzenia, jaką wywoływał w tym momencie, jeszcze nie czułem. Narastało to przez cały sezon, a pracę, jaką wykonali twórcy i Bob Odenkirk, by osiągnąć ten efekt, powinno się nagrodzić na wszelkie możliwe sposoby. Mistrzostwo świata.

A to przecież jeszcze nie wszystko, bo swoją drogę przez mękę przechodzi również Mike – co ciekawe, jego sytuacja wygląda bardzo podobnie do tej Jimmy'ego. Dokładnie zaplanowane ruchy doprowadziły do kompletnie niespodziewanych rezultatów i kto wie, może to właśnie wyrzuty sumienia będą tym, co w przewrotny sposób ostatecznie połączy tę dwójkę?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA