8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mistresses" (Fot. ABC)

"Mistresses" (Fot. ABC)

ABC i HBO podają daty swoich letnich premier. "Unbreakable Kimmy Schmidt" z dłuższą przerwą. Nathan Fillion o wyrzuceniu Stany Katic z "Castle". A oprócz tego "Aquarius", "Better Call Saul" i nie tylko.

1. ABC podaje daty swoich letnich premier. 30 maja powróci z 4. sezonem "Mistresses", a 14 czerwca premierę będzie miał nowy sitcom "Uncle Buck", oparty na filmie z 1989 roku. Nic nie wiadomo na temat powrotu "Secrets and Lies".

2. "Aquarius" z dwugodzinną premierą bez reklam. NBC dalej promuje "Aquariusa", który w zeszłym roku miał oglądalność bliską zera. Dwugodzinna premiera 2. sezonu nie będzie przerywana w ogóle reklamami. Serial wraca 16 czerwca.

3. W "Better Call Saul" miała pojawić się Betsy Brandt. Vince Gilligan zdradził, że chciał, aby w finale "Better Call Saul" pojawiła się ciocia Marie, która wtedy pracowała w szpitalu. Ale uznano, że jednak odwracałoby to uwagę od tego, co się działo z Chuckiem.

4. Nathan Fillion o wyrzuceniu Stany Katic z "Castle". Nathan Fillion krótko skomentował wyrzucenie Stany Katic. - Stana była moją partnerką przez cały ten czas i dziękuję jej za stworzenie postaci Beckett (...). Życzę jej dobrze i nie mam wątpliwości, że odniesie sukces we wszystkim, za co się zabierze. Będzie nam jej brakować - napisał aktor na Twitterze. I dodał, że ma nadzieję, iż "Castle" będzie jeszcze kontynuowane przez lata.

5. "Unbreakable Kimmy Schmidt" z dłuższą przerwą. Podczas festiwalu Tribeca Tina Fey powiedziała, że teraz będzie zajmować się broadwayowską wersją filmu "Mean Girls". Tak się złożyło, że Ellie Kemper jest w ciąży, więc "Unbreakable Kimmy Schmidt" może sobie zrobić dłuższą przerwę. Przy okazji Fey zdradziła, dlaczego pierwszy i drugi sezon różnią się od siebie - pierwszy prawie w całości zrobiono, kiedy wydawało się jeszcze, że serial będzie emitowany w NBC.

6. HBO podaje daty swoich letnich premier. 10 lipca będzie miał premierę serial kryminalny "The Night Of" z Johnem Turturro (to ten projekt, który na początku tworzył James Gandolfini). Premiera będzie 90-minutowa. Z kolei 17 lipca wrócą "Gracze" i zadebiutuje nowa komedia "Vice Principals".

7. "House of Cards" już w całości po polsku na Netfliksie. Netflix dodał polskie napisy do 4. sezonu "House of Cards", możecie więc zobaczyć cały serial po polsku.

8. Najnowszy sezon "Luthera" w Stopklatce TV. 21 kwietnia o godz. 23:55 Stopklatka TV pokaże polską premierę 4. sezonu "Luthera".

REKLAMA