Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Humans"


Co by było, gdybyśmy mogli kupić sobie humanoida, który wykonywałby za nas wszystkie najgorsze prace, obsługiwał nas, nigdy się nie męczył i jeszcze się do nas uśmiechał? Prawdopodobnie zaczęlibyśmy się zachowywać jak dawni właściciele niewolników, ale tym razem nasze sumienie byłoby czyste, bo przecież toto tylko wygląda i zachowuje się jak człowiek, nie myśli, nie czuje, nie daje się skrzywdzić.

Brytyjski serial "Humans" - który w maju będzie w AMC Polska - przypomina "Black Mirror", bo opowiada o świecie bardzo podobnym do naszego, w którym ludzie dysponują bardziej zaawansowaną technologią, mającą ułatwić im życie. W tym przypadku jest mowa o "syntetycznych ludziach", stworzonych właśnie po to, żebyśmy nie musieli zajmować się najbardziej prozaicznymi czynnościami, jak sprzątanie czy gotowanie. Ale oczywiście - jak każde dobre science fiction - "Humans" zajmuje się nie tyle analizowaniem samej sztucznej inteligencji jako takiej, co jej wpływu na nas, na nasze człowieczeństwo.

Oglądamy tutaj ludzi zachowujących się bardzo nieludzko - w Wielkiej Brytanii dużo pisało się o tym, że te humanoidy to tak naprawdę imigranci - a kiedy okazuje się, że syntetyczni służący jednak mogą być nie czymś, a kimś, serial dodatkowo nabiera rumieńców. "Humans" to na początku produkcja bardzo skromna i kameralna - zwłaszcza jak na science fiction - która opowiada o rodzinie, moralności, człowieczeństwie. Wraz z kolejnymi odcinkami serial przyspiesza, momentami zamieniając się wręcz w thriller. Intrygująca tematyka, dobrze napisany scenariusz, wciągająca fabuła i świetne aktorstwo - zwłaszcza robi wrażenie Gemma Chan w roli humanoida, który okazuje się być czymś więcej - to wystarczające powody, aby zerknąć na "Humans".

Humans567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA