Wasze hity tygodnia - które seriale wygrały?

"Penny Dreadful" (Fot. Showtime)

"Penny Dreadful" (Fot. Showtime)

W tym tygodniu doczekaliśmy się wreszcie większych zmian. W Waszych hitach rządzą "Penny Dreadful", "Supernatural" i "Person of Interest". Za to "Gra o tron" - o którą rozegrał się największy bój - wyleciała całkiem poza zestawienie.

"Penny Dreadful" - sezon 3, odcinek 1 ("The Day Tennyson Died")

Rafiki: Nie mogłem się doczekać kolejnego sezonu. Warto było czekać. Premierowy odcinek obejrzałem z czystą przyjemnością. To było po prostu coś wspaniałego! Vanessa jak zwykle fascynująca, przeżywa rozłąkę z Ethanem, którego wygnało na inny kontynent, Sir Malcolm w Zanzibarze... Brakowało mi tylko Doriana i Brony aka Lily. Pojawiły się również nowe postaci m.in. Drakula i dr Jekyll, więc na pewno będzie ciekawie. Aktualnie jest to mój ulubiony serial!

"Supernatural" - sezon 11, odcinek 20 ("Don't Call Me Shurley")

Bahgee: Już od kilku lat powtarzam, że gdyby Robbie Thompson był showrunnerem tego serialu zamiast Jeremiego Carvera, to moglibyśmy mieć jeszcze 15 świetnych sezonów. Ech, gdyby wszystkie odcinki mogły takie być. W 40 minut zawiązano pogubione przez ostatnie 6 sezonów wątki i fabuła wreszcie wydaje się dokądś zmierzać. A odkupienie Metatrona przy użyciu psa - bezcenne.

"Person of Interest" - sezon 5, odcinek 1 "B.S.O.D."

kendi: Za niepowtarzalny klimat serialu, który nie zmienił się nic a nic mimo tak długiej przerwy.

"Outlander" - sezon 2, odcinek 4 ("La Dame Blanche")

minnie: Jak zwykle zaserwowano nam mistrzowską dawkę akcji i dialogów, a także dorzucono perełkę, jaką była scena erotyczna, przemyślana w każdym calu, służąca ponownemu połączeniu Fraserów.

"Chirurdzy" - sezon 12, odcinek 22 ("Mama Tried")

good.night.dzerzi: Nie był to najlepszy odcinek w tym sezonie, ale muszę go nagrodzić za temat. Shonda pokazała środkowy palec wszystkim osobom, które uważają, że rodzic biologiczny jest "lepszy" od adoptującego.

"The Americans" - sezon 4, odcinek 8 ("The Magic of David Copperfield V: The Statue of Liberty Disappears")

Ola: Nie ma słów, żeby opisać ten odcinek. To równie dobrze mógłby być finał sezonu, od ściskającego się gardła Philipa, kiedy patrzył na odlatującą Marthę, do status raportu Paige po dniu spędzonym z pastorem Timem i Alice. Emocje gotowały się pod pokrywką od pierwszego do ostatniego zdjęcia i nie musiały być nawet wyrażane głośno (Elizabeth), wystarczyło zawiedzione westchnienie Gabriela, żeby utknąć na brzegu krzesła. Oficjalnie The Americans jest w serialowej ekstraklasie.

"Peaky Blinders" - sezon 3, odcinek 1 ("Two in the Box")

przydacz: W tym odcinku wszystko ze sobą pięknie współgrało, a emocje na tym weselu sięgały zenitu (prawie jak na krwawych godach). Z tym że tutaj było ładniej i z cudownym brytyjskim oraz od czasu do czasu rosyjskim akcentem.

"Dolina Krzemowa" - sezon 3, odcinek 2

Victoria: Richard nie ma łatwo. Już wszystko miało być dobrze, a tu jego wizja firmy rozmija się z wizją szefa. No i konkurencja odkryła sposób na własną platformę.

"Żona idealna" - sezon 7, odcinek 21 ("Verdict")

Kama: Niby to już nie jest przełomowa telewizja, ale będę tęsknić.

REKLAMA