10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Castle" (Fot. ABC)

"Castle" (Fot. ABC)

"Czarny czwartek" w amerykańskiej telewizji - skasowano kilkanaście seriali, w tym "Castle" i "Agentkę Carter". Zamówienie na kolejny sezon dostało "American Crime". "Supergirl" zmienia stację. A oprócz tego spin-off "Żony idealnej", Joel Kinnaman w serialu Netflika i nie tylko.

1. "Castle" skasowane po ośmiu sezonach. Mimo że aktorzy już finalizowali kontrakty, ABC ostatecznie zdecydowało się skasować "Castle" po 8. sezonie. Serial miał już wcześniej nakręcone dwa zakończenia sezonu, jedno z nich zawierało cliffhanger, drugie zamyka najważniejsze wątki.

2. ABC kasuje także "Agentkę Carter", "Galavanta" i inne seriale. "Galavant" opuści ramówkę ABC po dwóch sezonach, a "Muppety" po jednym. Skasowano także "Agentkę Carter" (ale za to zamówiono nowy serial z Hayley Atwell, "Conviction"), "Nashville" i "The Family".

3. Nie powstanie kolejny spin-off "Agentów T.A.R.C.Z.Y.". ABC zrezygnowało z zamówienia "Marvel's Most Wanted", czyli serialu, którego głównymi bohaterami mieli być Bobbi Morse i Lance Hunter.

4. FOX kasuje seriale komediowe. FOX skasował cztery seriale komediowe, które debiutowały w tym sezonie: "Grandfathered", "The Grinder", "Cooper Barrett's Guide to Surviving Life" i "Bordertown".

5. ABC zamawia kolejne sezony "American Crime", "The Catch" i nie tylko. "American Crime" dostało zamówienie na 3. sezon. "The Catch" dostał 2. sezon, podobnie jak "The Real O'Neals" i "Dr. Ken".

6. CW kasuje "Containment". Po zaledwie kilku odcinkach CW skasowało "Containment", serial Julie Plec na belgijskim formacie.

7. Skasowano także "CSI: Cyber". Po dwóch sezonach z ramówki CBS zniknie "CSI: Cyber". To zarazem oznacza koniec marki "CSI" po 16 latach.

8. "Supergirl" przenosi się do CW. "Supergirl" dostała 2. sezon, ale w nowej stacji - CW. Warner Bros. zastanawia się nad przeniesieniem produkcji z Los Angeles do Vancouver w ramach cięcia kosztów.

9. Spin-off "Żony idealnej" coraz bliżej. CBS myśli o spin-offie "Żony idealnej", którego główną bohaterką byłaby Diane i którym pojawiałaby się także Lucca. Showrunnerami byliby Michelle i Robert Kingowie, ale prawdopodobnie nie pisaliby już sami scenariuszy. Serial miałby być emitowany nie w telewizji, tylko w internecie, w serwisie VoD CBS All Access (dokładnie tak jak nowy "Star Trek"). Jedyny problem? Serial musiałby od razu dostać zamówienie na cały sezon, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Co byłoby kiepską wiadomością zwłaszcza dla Christine Baranski, która odrzuciła już inne propozycje.

10. Joel Kinnaman w nowym serialu Netfliksa. Joel Kinnaman dostał jedną z głównych ról w "Altered Carbon", ambitnym serialu science fiction Netfliksa na podstawie książki Richarda K. Morgana.

REKLAMA