Hity tygodnia: "Preacher", "Gra o tron", "Outlander", "Person of Interest", "The Americans"

1 2 3 4 5

"Gra o tron" - sezon 6, odcinek 5 ("The Door")

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)


Mateusz Piesowicz: Przyznam szczerze, że należę do tej nieczułej części świata, na której pożegnanie z Hodorem nie zrobiło większego wrażenia. Albo inaczej ­– zrobiło, ale nie takie, jakie towarzyszyło większości widzów. Sceny z sympatycznym olbrzymem bardziej mnie rozbawiły niż wzruszyły, a sama geneza postaci nawet lekko rozczarowała, ale mniejsza z tym, bo efektowności fragmentom z północy odmówić nie mogę.

Atak Białych Wędrowców na Brana i resztę towarzystwa robił naprawdę dobre wrażenie i nie mogę się już doczekać momentu, gdy armia nieumarłych pokaże się nam w pełnej krasie. Przeciwko komu stanie, można zgadywać, bo kandydatów zamiast ubywać, nadal przybywa. Całkiem zachęcająco wygląda opcja wyspiarska, gdzie namnożyło się Greyjoyów chętnych do tronu – i dobrze, im nas więcej, tym zabawniej.

Swoje trzy grosze wtrąciła również Sansa, ale że do jej dobrych scen zdążyliśmy już przywyknąć, to tym razem palmę pierwszeństwa oddaję jej młodszej siostrze. Choć może to nieco za dużo powiedziane, bo sama Arya kontynuuje swój trening i ani myśli posuwać się fabularnie do przodu, ale przynajmniej w jej wątku twórcy zaserwowali nam tak uroczy smakołyk, jak prześmiewcze przedstawienie dotychczasowych wydarzeń w walce o królewski tron. Skoro już musimy tkwić w Braavos, to niech nam tak umilają czas częściej.

1 2 3 4 5
REKLAMA