Hity tygodnia: "Preacher", "Gra o tron", "Outlander", "Person of Interest", "The Americans"

1 2 3 4 5

"The Americans" - sezon 4, odcinek 11 ("Dinner for Seven")

"The Americans" (Fot. FX)

"The Americans" (Fot. FX)


Andrzej Mandel: Kolejny znakomity odcinek potwierdza świetną formę tego niedocenianego serialu. Zarówno ostatnia scena (przy okazji - mylnie sądziłem, że to nóż Elizabeth, dziękuję Wam za zwrócenie uwagi), jak i wszystkie inne były ważne i dobre. Zwraca uwagę zwłaszcza scena z obiadem dla pastora i jego żony, na który przypadkiem trafia również Stan Beeman, którego zawód zdradza Henry, syn Jenningsów. Miny Paige, nagła ostrożność pastora i kamienne twarze Elizabeth i Philipa sprawiły, że oglądanie zwykłego obiadu było fascynujące jak rzadko.

Zwróćcie też uwagę na zachowanie Elizabeth, którą ewidentnie wstrząsnęła sytuacja z Young Hee i jej mężem. Samo rozegranie sytuacji świadczyło o znakomitej znajomości psychiki celu, wiemy też już, po co Tatiana potrzebowała specjalistki od komputerów w słusznym wieku, ale ta rozpacz, z jaką Elizabeth słuchała wiadomości od Young Hee... Czy to jest powód dla rozmów z pastorem, czy też próbuje go podejść od innej strony?

Nie było tu żadnej zbędnej sceny - a jeżeli tak nam się wydaje, to niedługo przekonamy się, że była istotna. Zasłużony hit, nie tylko za ostatnią scenę.

1 2 3 4 5
REKLAMA